Strona główna » Mads Pedersen – statystyki, osiągnięcia i kariera zawodnika, wiek, wzrost i waga

Mads Pedersen – statystyki, osiągnięcia i kariera zawodnika, wiek, wzrost i waga

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Mads Pedersen - statystyki, osiągnięcia i kariera zawodnika, wiek, wzrost i waga

Mads Pedersen to utalentowany duński kolarz szosowy, który reprezentuje zespół Trek-Segafredo, będący częścią elitarnej dywizji UCI WorldTeams. Znany jest z imponujących osiągnięć w świecie kolarstwa. Jego najważniejszym sukcesem jest zdobycie tytułu mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego w 2019 roku.

Pedersen jest znany ze swojego zaangażowania i pasji do kolarstwa, której oddaje się w każdym wyścigu. Jego przynależność do zespołu Trek-Segafredo stanowi potwierdzenie jego umiejętności i zdolności. Jego triumf podczas mistrzostw świata w 2019 roku był wynikiem ciężkiej pracy i determinacji, której skrupulatnie się trzyma.

Jego profesjonalizm na trasie i skromność poza nią przysparzają mu wielu fanów wśród miłośników kolarstwa. Jego styl jazdy oraz umiejętność czytania wyścigu sprawiają, że jest on zawsze jednym z zawodników do obserwowania.

Mads Pedersen to kolarz, który inspiruje młodych adeptów kolarstwa swoją wytrwałością i osiągnięciami na najwyższym poziomie. Jego historia stanowi dowód na to, że ciężka praca i oddanie mogą prowadzić do osiągnięcia największych celów w sporcie.

Mads Pedersen – wiek, wzrost, waga 

Mads Pedersen, urodzony 18 grudnia 1995 roku, jest obywatelem Danii. Obecnie ma 27 lat. Jego miejsce urodzenia to Tølløse. Ten utalentowany duński kolarz ma imponujące osiągnięcia w świecie kolarstwa szosowego.

Pedersen ma imponujące proporcje fizyczne, mierzy 180 cm wzrostu i waży 70 kg. Te parametry wspierają jego zdolności sportowe, pozwalając mu osiągać świetne wyniki na trasie. Jego determinacja i pasja do kolarstwa sprawiają, że jest on znaczącym zawodnikiem w zawodach.

W wieku 24 lat osiągnął szczyt swojej kariery, zdobywając tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego w 2019 roku. Jego umiejętności, taktyka wyścigowa i siła fizyczna przyczyniły się do tego wyjątkowego osiągnięcia.

Mads Pedersen to duński profesjonalny kolarz szosowy, reprezentujący drużynę UCI WorldTeam Lidl–Trek. Jest uznawany za sprintera i ma na swoim koncie zwycięstwa etapowe we wszystkich trzech Wielkich Tourach – Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a España.

Data urodzenia:

Narodowość:

Drużyna:

Wiek:

Wzrost

Waga:

Mads Pedersen – kariera

Mads Pedersen rozpoczął swoją kolarską podróż odnajdując się w świecie pełnym wyzwań i zwycięstw. Już w 2013 roku zdobył pierwsze laury, triumfując w prestiżowym Paryż – Roubaix Juniors, a także zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Świata juniorów w wyścigach szosowych. Ten młody duński zawodnik wkraczał na scenę kolarską z imponującym potencjałem.

Jego przekształcenie z obiecującego kolarza do zawodowca rozkwitło, a w 2016 roku dołączył do drużyny Trek – Segafredo. W ciągu swojego pierwszego sezonu jako zawodowiec, Pedersen zdążył zaznaczyć swoją obecność na trasach Giro d’Italia 2017, zdobywając także tytuł mistrza Danii oraz odnosząc zwycięstwo w Tour du Poitou Charentes.

Nieubłagana determinacja Pedersena była źródłem kolejnych sukcesów. W 2018 roku zdobył drugie miejsce w prestiżowym Tour of Flanders, dając pokaz swojego umiejętnego podejścia do rywalizacji. Jego nieustępliwość w obliczu trudnych tras wyścigowych była zauważalna, zwłaszcza podczas wygranej w Danmark Rundt w 2017 roku i kolejnych wyścigach.

Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 2019 roku, kiedy to Pedersen sięgnął po najważniejszy tytuł w swojej karierze – mistrza świata w wyścigach szosowych. W deszczowym wyścigu w Harrogate, w Anglii, udowodnił swoje umiejętności i siłę, stając się pierwszym duńskim kolarzem, który zdobył ten prestiżowy tytuł. Jego osiągnięcie to dowód na to, że ciężka praca i wytrwałość prowadzą do największych triumfów.

Pedersen kontynuował swoje osiągnięcia, biorąc udział w Tour de France i zdobywając etapowe zwycięstwo oraz koszulkę dla najlepszego młodego zawodnika. Pomimo wyzwań spowodowanych pandemią COVID-19, Pedersen triumfował w BinckBank Tour i Gent – Wevelgem w 2020 roku, potwierdzając swoją wszechstronność.

Rok 2022 przyniósł kolejne osiągnięcia, w tym wygrane klasyfikacje punktowe w Circuit de la Sarthe i Étoile de Bessèges. Pedersen niezmiennie pozostawał aktywny na trasach, osiągając imponujące wyniki na kluczowych wyścigach, takich jak Mediolan – San Remo, Tour of Flanders i Gent – Wevelgem.

Nieustraszony zawodnik udowodnił swoją determinację i ambicję podczas Tour de France 2022. Jego zwycięstwo etapowe potwierdziło jego umiejętności sprinterskie i zdolność do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Mads Pedersen – rodzina, żona

Mads Pedersen dzieli swój życiowy sukces z żoną, Lisette Dam Jørgensen. Ta para jest przykładem długotrwałego związku, który przekształcił się w małżeństwo w 2019 roku.

Lisette Dam Jørgensen, znana jako stylistka i projektantka mody, jest partnerką życiową Madsa Pedersena. Mimo że o niej niewiele wiadomo poza jej związkiem małżeńskim z Madsenem, jej praca jako stylistki i projektantki może sugerować, że ma niezwykłą wrażliwość na estetykę i styl.

Mads Pedersen – dzieci

Mads Pedersen, ceniony kolarz, jest mężem Lisette Dam Jørgensen. Para ta zawarła związek małżeński w 2019 roku. Mimo braku informacji o dzieciach, ich długotrwały związek i harmonijne życie są dowodem na wzajemne wsparcie i miłość. 

Mads Pedersen – majątek

Jak wyceniono majątek Madsa Pedersena? Majątek tego utalentowanego kolarza wynosi około 4 milionów dolarów. Jego głównym źródłem dochodu jest oczywiście kolarska kariera, która przyniosła mu znaczący sukces finansowy. Jego osiągnięcia na trasie zaowocowały luksusowym stylem życia i ekscytującymi podróżami samochodowymi.

Pedersen to nie tylko znakomity sportowiec, lecz również jeden z najbogatszych i wpływowych kolarzy w Danii. Dzięki swoim wysokim zarobkom związanych z kolarstwem, mógł sobie pozwolić na komfortowy tryb życia oraz spełnianie swoich marzeń. Przez lata ciężkiej pracy i zaangażowania, Pedersen zbudował sobie stabilną finansową przyszłość.

Mads Pedersen – osiągnięcia

Mads może poszczycić się imponującym dorobkiem w kolarskich osiągnięciach. Jego ścieżka kariery jest pełna sukcesów, rozpoczynając się już w 2012 roku, kiedy wygrał Tour of Istria i Trofeo Karlsberg. Rok 2013 przyniósł kolejne triumfy, w tym wygraną w Paryż-Roubaix juniorów oraz imponujące zwycięstwo w Wyścigu Pokoju Juniorów.

Pedersen kontynuował swoje zwycięstwa, odnosząc sukcesy w różnych wyścigach na przestrzeni lat. W 2017 roku zdobył mistrzostwo Danii oraz triumfował w Tour du Poitou-Charentes. Nieustannie budując swoją pozycję w świecie kolarstwa, w 2019 roku osiągnął kulminacyjny punkt, zdobywając tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolejne lata przyniosły dalsze sukcesy, takie jak wygrane etapy i klasyfikację punktowe w prestiżowych wyścigach, w tym Tour de Pologne, BinckBank Tour i Gandawa-Wevelgem. Mads Pedersen kontynuował serię zwycięstw, zdobywając pierwsze miejsca w wielu renomowanych wyścigach, takich jak Kuurne-Bruksela-Kuurne czy Grand Prix d’Isbergues.

Jego osiągnięcia w 2022 roku, w tym drugie miejsce w Grand Prix Cycliste La Marseillaise i wygrane klasyfikacje punktowe w Étoile de Bessèges oraz Circuit de la Sarthe, udowadniają, że Pedersen jest wciąż w doskonałej formie. Jego zwycięstwa w Grand Tours, takie jak Tour de France i Vuelta a España, dodają blasku jego kariery.

W roku 2023 nadal pokazuje swoją dominację, osiągając pierwsze miejsca w wyścigach, takich jak Paryż-Nicea i Giro d’Italia.

Dane dostarcza FirstCycling.com

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: