Strona główna » Katarzyna Niewiadoma: Polska gwiazda kolarstwa szosowego kobiet

Katarzyna Niewiadoma: Polska gwiazda kolarstwa szosowego kobiet

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Katarzyna Niewiadoma Polska gwiazda kolarstwa szosowego kobiet (1)

Katarzyna Niewiadoma to znakomity talent w polskim kolarstwie szosowym. W roku 2021 osiągnęła wyjątkowy sukces, zdobywając swój pierwszy medal na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. 

Niewiadoma, dzięki swojej niezwykłej determinacji i umiejętnościom, potwierdziła swoje miejsce w gronie czołowych kolarzy. Jej zwycięstwo na światowej scenie było powodem do dumy dla całego kraju. To nie tylko osobisty triumf Katarzyny, ale także dowód na to, że Polska ma wiele do zaoferowania w światowej kolarskiej rywalizacji.

Jej osiągnięcia stanowią inspirację dla młodych adeptów kolarstwa, zachęcając ich do ciężkiej pracy i dążenia do celów. Katarzyna Niewiadoma jest prawdziwym ambasadorem polskiego kolarstwa kobiet, a jej sukcesy stanowią wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń sportowców.

Katarzyna Niewiadoma – wiek, wzrost, waga

Katarzyna Niewiadoma, urodzona 29 września 1994 roku w malowniczym Limanowie i obecnie ma 29 lat, jest reprezentantką Polski w kolarstwie szosowym. Mierzy 169 cm wzrostu i waży 50 kilogramów, co jest idealną sylwetką jak na zawodniczkę tego kalibru.

Katarzyna Niewiadoma jest prawdziwą inspiracją dla wielu młodych adeptów kolarstwa. Jej kariera pełna jest osiągnięć na międzynarodowej arenie. Zdobyła wiele tytułów i medali, reprezentując Polskę na najważniejszych imprezach kolarskich, w tym na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich.

Katarzyna Niewiadoma to Polska kolarka wyścigowa, startująca w zawodach UCI Women’s WorldTeam Canyon – SRAM. 

Data urodzenia:

Narodowość:

Drużyna:

Wiek:

Wzrost

Waga:

Katarzyna Niewiadoma – partner, chłopak

Jej życie prywatne jest związane z amerykańskim kolarzem o imieniu Taylor Phinney. Podczas jednego z wyścigów Katarzyna Niewiadoma podbiegła do swojego ukochanego, a zdjęcie pary szybko trafiło do sieci, dostępne w naszej galerii.

Taylor Phinney udzielał silnego wsparcia swojej partnerce w trakcie wyścigów, co dokumentował publikując kulisy za kulisami. Na jednym z filmów można dostrzec przyjaciół i bliskich Niewiadomej, którzy bawili się razem z kibicami, tańcząc do przeboju “Bałkanica” zespołu Piersi. Po zakończeniu zawodów rodzina i przyjaciele Katarzyny zorganizowali wspólny grill, świętując razem w kameralnym gronie.

Warto również wspomnieć o rodzicach Taylora, Davisie Phinney’u i Connie Carpenter-Phinney. Oboje są wybitnymi kolarzami, zdobywcami medali na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Mama Taylora, Connie, początkowo była panczenistką. Po tym, jak Davis Phinney zaczął zmagać się z chorobą Parkinsona, para założyła fundację, która oferuje wsparcie innym osobom dotkniętym przez los.

Początki kariery Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma rozpoczęła swoją karierę sportową w krakowskim klubie WLKS Krakus Swoszowice. W roku 2012 osiągnęła znaczące sukcesy na kolarskich arenach, zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorek. To wyjątkowe osiągnięcie podkreśla jej wyjątkowy talent i determinację w młodym wieku.

Niewiadoma triumfowała także w kategorii juniorek podczas Górskich Mistrzostw Polski. To zaszczytne zwycięstwo dodatkowo potwierdzało jej zdolności w kolarstwie górskim. Jej pasja do kolarstwa i ciężka praca w klubie WLKS Krakus Swoszowice były kluczowymi czynnikami, które pomogły jej osiągnąć te imponujące wyniki.

Katarzyna Niewiadoma jako nadzieja polskiego kolarstwa

Katarzyna Niewiadoma stała się nadzieją polskiego kolarstwa w wyniku przełomowego sezonu w 2013 roku. To wtedy jej kariera nabrała rozpędu i zaczęła zdobywać uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

W trakcie Mistrzostw Polski w Sobótce 2013 roku Niewiadoma zajęła czwarte miejsce zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii open kobiet. To osiągnięcie dało jej dwa cenne złote medale w kategorii do lat 23. Kilka miesięcy później powtórzyła ten sukces, wygrywając wyścig elity kobiet na Górskich Mistrzostwach Polski i zdobywając jednocześnie zwycięstwo w kategorii młodzieżowej.

Niewiadoma zwróciła też uwagę na międzynarodowej scenie, zajmując piąte miejsce w wyścigu kobiet do lat 23 podczas Mistrzostw Europy. Te sukcesy przyciągnęły uwagę jednego z najlepszych zespołów kolarskich na świecie, holenderskiego Rabobanku.

Rozpoczęła okres stażu w Rabobanku w sierpniu, uczestnicząc w holenderskim wyścigu Boels Ladies Tour. Jej występ spełnił oczekiwania zespołu, zajmując 10. miejsce na zakończenie wyścigu i wygrywając klasyfikację młodzieżową.

Pierwsze sukcesy Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma, obecnie znana jako jeden z czołowych talentów polskiego kolarstwa szosowego, zaczęła swoją profesjonalną karierę pełną pasji i ambitnych celów. Przełomem w jej zawodowej historii był rok 2013, który zapoczątkował serię imponujących osiągnięć.

W Mistrzostwach Polski w Sobótce 2013 roku, Niewiadoma zdobyła dwa czwarte miejsca w kategorii open kobiet, zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Te wyniki przyniosły jej dwa cenne złote medale w kategorii do lat 23, potwierdzając jej talent i potencjał.

Następnie Katarzyna Niewiadoma kontynuowała swoją karierę na arenie międzynarodowej, odnosząc sukcesy w Belgii i Holandii. W roli pomocnika, wspierała koleżanki z zespołu i osiągnęła imponującą 15. pozycję w jednym z najważniejszych wyścigów, Walońskiej Strzale kobiet.

W czerwcu 2013 roku odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze, triumfując w szwajcarskim wyścigu GP Gippingen. Pod koniec miesiąca zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas elity kobiet i złoto w kategorii do lat 23. Jednak w wyścigu ze startu wspólnego zakończyła zmagania na 8. miejscu.

Te sukcesy były tylko preludium do jej udziału w Giro Rosa, najważniejszym wyścigu szosowym dla kobiet na świecie. Mimo debiutu w tej imprezie, Niewiadoma zyskała uznanie, pomagając Marianne Vos zdobyć zwycięstwo i zajmując 11. miejsce, a także trzecie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.

Kolejne triumfy przyszły w 2014 roku, kiedy to Niewiadoma stanęła na podium wyścigu etapowego Ladies Tour of Norway, zajmując trzecie miejsce. W ciągu tego sezonu zdobyła także trzecie miejsce w klasyfikacji górskiej na Boels Rentals Ladies Tour. To były znakomite kroki na drodze do jej kolarskiego rozwoju.

Katarzyna Niewiadoma na międzynarodowej scenie

Rok 2020 okazał się wyjątkowo udany dla Katarzyny Niewiadomej, uzupełniając kolejne piękne rozdziały w jej kolarskiej historii. Ta 26-letnia zawodniczka pochodząca z Ochotnicy Górnej weszła w najlepszy wiek dla kolarza, co otwiera przed nią perspektywę wieloletniej rywalizacji na najwyższym poziomie.

W wyścigu La Course by Le Tour de France Niewiadoma osiągnęła czwarte miejsce, pokazując swoją siłę i umiejętności. Następnie stanęła na starcie Giro Rosa, uważanego za najtrudniejszy i najbardziej prestiżowy wyścig w kalendarzu kolarskim.

Katarzyna Niewiadoma już teraz jest autorką znaczącej historii polskiego kolarstwa szosowego kobiet. Jednak, mimo licznych sukcesów, wciąż jest młoda i rozwija się jako zawodniczka. To sugeruje, że przyszłość jest przed nią otwarta, a jej kolarska opowieść będzie kontynuowana.

Wyścig Katarzyny Niewiadomej na mistrzostwach świata

W roku 2015 Katarzyna Niewiadoma odniosła sukcesy na arenie międzynarodowych mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. W konkurencji jazdy drużynowej na czas zdobyła trzecie miejsce, co było znaczącym osiągnięciem dla reprezentacji Polski. Dodatkowo, w tej samej edycji mistrzostw świata, zajęła siódme miejsce w wyścigu ze startu wspólnego, co również było wyrazem jej umiejętności i zaangażowania w rywalizacji na najwyższym poziomie.

Rok 2021 przyniósł kolejny sukces Katarzyny Niewiadomej na mistrzostwach świata. Tym razem w konkurencji wyścigu ze startu wspólnego zdobyła trzecie miejsce, co było dowodem jej stałego miejsca w czołówce światowego kolarstwa szosowego.

Katarzyna Niewiadoma na Tour de France kobiet

Katarzyna Niewiadoma osiągnęła trzecie miejsce w tegorocznej edycji Tour de France kobiet. Na ostatnim etapie, który był rywalizacją indywidualną na czas, polska kolarka zajęła dziewiąte miejsce. Cały wyścig został wygrany przez Holenderkę Demi Vollering z zespołu SD Worx.

To niezwykle ważne osiągnięcie dla Niewiadomej i polskiego kolarstwa. Zajęcie trzeciego miejsca w jednym z najważniejszych wyścigów szosowych na świecie potwierdza jej talent, wytrwałość i zdolność do rywalizacji na najwyższym poziomie. To także dowód na to, że jest ona jedną z czołowych zawodniczek w światowym peletonie.

Na szczególną uwagę zasługuje jej występ w jeździe indywidualnej na czas, która jest jedną z najtrudniejszych konkurencji w kolarstwie szosowym. Zajęcie dziewiątego miejsca w tej konkurencji na tak prestiżowym wyścigu świadczy o jej doskonałej kondycji i umiejętnościach technicznych.

Katarzyna Niewiadoma jako lider reprezentacji Polski

Katarzyna Niewiadoma bezsprzecznie stanowi największy skarb wśród kolarek reprezentujących Polskę. Jej niezwykły talent i umiejętności uczyniły ją niekwestionowanym liderem Reprezentacji Narodowej.

Niewiadoma wyróżnia się spośród wszystkich polskich kolarzy swoją doskonałą formą i wyjątkowym potencjałem. Jej osiągnięcia na arenie międzynarodowej nie tylko przyciągają uwagę, ale także inspirują innych do dążenia do doskonałości w kolarstwie.

Jej rola jako liderki Reprezentacji Polski kobiet jest nie do podważenia. To właśnie ona stanowi główne ogniwo drużyny i pełni funkcję wzoru do naśladowania dla młodszych zawodniczek. Jej obecność na trasie wyścigów gwarantuje reprezentacji konkurencyjność i prestiż.

Sukcesy Katarzyny Niewiadomej

Niewiadoma odniosła wiele zwycięstw na kolarskich trasach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej imponujący dorobek zawiera sukcesy na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata oraz w prestiżowych międzynarodowych wyścigach.

Jako utalentowana kolarka, Niewiadoma zdobywała medale na Mistrzostwach Świata, co dowodzi jej umiejętności i konkurencyjności na światowej scenie. Ponadto, jej osiągnięcia obejmują udział w wielu wyścigach World Tour, gdzie zdobywała cenne punkty dla swoich drużyn.

Niewiadoma jest również wielokrotną mistrzynią Polski, co podkreśla jej dominację w krajowym kolarstwie szosowym. Jej sukcesy są źródłem inspiracji dla młodych kolarzy i dowodem na to, że ciężka praca i poświęcenie przynoszą wyniki.

Dane dostarcza FirstCycling.com

Katarzyna Niewiadoma: Mistrzyni Polski i Europy

Katarzyna Niewiadoma to niekwestionowana gwiazda polskiego kolarstwa szosowego. Jej kolarska kariera jest pełna imponujących sukcesów, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym poziomie. Przez lata udowadnia swoją wyjątkową zdolność do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Już w 2012 roku osiągnęła 2. miejsce na Mistrzostwach Polski juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Jednak to 2013 rok okazał się przełomowy, gdzie zdobyła 1. miejsce w mistrzostwach Polski kobiet U-23 zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i wyścigu ze startu wspólnego. Dodatkowo, w tym samym roku zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Europy oraz triumfowała na Górskich Mistrzostwach Polski.

W 2014 roku kontynuowała swoje zwycięstwa, wygrywając GP Gippingen oraz zajmując 3. miejsce w Ladies Tour of Norway. Ponadto, zdobyła 1. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej i górskiej. W mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas elity kobiet zajęła 3. miejsce.

Rok 2015 przyniósł Katarzynie Niewiadomej wiele sukcesów, w tym 1. miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 23 w wyścigu ze startu wspólnego oraz zwycięstwo w Emakumeen Euskal Bira. Zajęła także 2. miejsce na Igrzyskach Europejskich i 3. miejsce w Boels Rental Hills Classic. Jej udział w Giro Rosa zaowocował 5. miejscem, a zdobyła również 1. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.

Kolejne lata przynosiły kolejne triumfy, takie jak 1. miejsce w Ronde van Gelderland, 2. miejsce w mistrzostwach Europy, 2. miejsce w Strade Bianche i 5. miejsce w Holland Ladies Tour. Jej umiejętności zapewniły jej także 6. miejsce na igrzyskach olimpijskich w wyścigu ze startu wspólnego.

W ciągu lat 2016 i 2017 kontynuowała swoje sukcesy, osiągając 1. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej rankingu UCI Women’s World Tour, 1. miejsce na mistrzostwach Polski zarówno w starcie wspólnym, jak i jeździe indywidualnej na czas. Wygrała również Giro del Trentino Alto Adige-Südtirol oraz wiele innych prestiżowych wyścigów.

W kolejnych sezonach, od 2018 do 2022 roku, Katarzyna Niewiadoma nadal pozostawała w czołówce światowego kolarstwa, zdobywając wiele podium i klasyfikując się wysoko w różnych zawodach, w tym Tour de France Femmes.

Katarzyna Niewiadoma i jej zespół Canyon SRAM Racing

Katarzyna Niewiadoma, jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek w kolarstwie szosowym, zdecydowała się na przedłużenie swojego kontraktu z niemiecką grupą Canyon//SRAM Racing do końca sezonu 2024. Po czterech udanych latach spędzonych w zespole Rabobank/WM3 Pro Cycling, Niewiadoma przyjęła propozycję od niemieckiego zespołu i zdecydowała się na kolejny etap swojej kariery w barwach Canyon-SRAM.

Katarzyna Niewiadoma, która swój talent rozwija od czasów WLKS Swoszowice, dołączyła do Canyon-SRAM Racing w 2018 roku. Teraz, przedłużając kontrakt, ma pewność, że pozostanie z ekipą aż do końca sezonu 2024. Ten krok pozwoli jej skoncentrować się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W komunikacie klubowym Niewiadoma podkreśliła znaczenie zespołu, który ją akceptuje i wspiera w dążeniu do celów. W grupie Canyon-SRAM Racing czuje się doceniana i ma pewność, że razem z zespołem mogą osiągać znakomite wyniki. To zrozumienie i wsparcie są dla niej niezwykle istotne w dążeniu do sukcesów.

Katarzyna Niewiadoma może poszczycić się imponującym dorobkiem zwycięstw i miejsc na podium. Jej osiągnięcia w barwach Canyon-SRAM Racing obejmują wygrane w prestiżowych wyścigach, takich jak Trofeo Alfredo Binda i Amstel Gold Race. Regularnie plasuje się również w czołówce klasyków. Jej najważniejszym osiągnięciem jest drugie miejsce w ubiegłorocznym Giro Rosa, gdzie przegrała jedynie z Anną van der Breggen. W sezonie bieżącym zajęła drugą pozycję w klasyku Dwars Door Vlaanderen, ustępując tylko utytułowanej Holenderce Annemiek van Vleuten.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: