Strona główna » Tour de Pologne 2023: etap 1 – trasa i szczegółowa mapa

Tour de Pologne 2023: etap 1 – trasa i szczegółowa mapa

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Tour de Pologne 2023 trasa i mapa

Jubileuszowa edycja Tour de Pologne rozpoczęła się w Poznaniu, wracając tam po 16 latach przerwy. Start pierwszego etapu miał miejsce na Placu Świętego Marka, stanowiącym historyczny obszar miasta. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło uwagę zarówno miłośników kolarstwa, jak i mieszkańców Poznania, którzy mieli okazję zobaczyć zmagania zawodowych kolarzy na swoich ulicach.

Poznań, będący jednym z ważnych ośrodków Polski, z dumą przyjął uczestników wyścigu, tworząc niepowtarzalną atmosferę startu. Kolarze wyruszyli spod katedry na Placu Świętego Marka, w otoczeniu architektonicznych perełek miasta. Widzowie tłumnie zgromadzeni wokół trasy mogli dopingować zawodników, podziwiając ich wysiłek i determinację.

Ten historyczny moment był również okazją do podkreślenia znaczenia Tour de Pologne jako wydarzenia integrującego społeczność kolarską oraz promującego piękno polskich miast. Wieloletnia historia wyścigu przeplatała się tu z teraźniejszością, tworząc niezapomnianą oprawę jubileuszowej edycji.

Tour de Pologne 2023: etap 1 – trasa i szczegółowa mapa

Pierwszy etap Tour de Pologne w jubileuszowej edycji rozpoczął się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po pokonaniu ponad 180 kilometrów w malowniczym województwie wielkopolskim, kolarze docierali na linię mety na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu. Ostatni etap finiszowano na 4-kilometrowej rundzie toru, która stanowiła wyjątkowe wyzwanie dla zawodników.

Trasa tego etapu była fascynującą podróżą przez urokliwe zakątki Wielkopolski. Wyścig rozpoczynał się w samym sercu Poznania, skąd kolarze wyruszali, dając miastu widowiskowy spektakl. Następnie trasa prowadziła przez urozmaicony krajobraz województwa, oferując piękne widoki i trudności terenowe.

Na trasie wyznaczono sześć cennych premii, które wpływały na rywalizację zawodników. Trzy Premie Lotne LOTTO umiejscowione były w Suchym Lesie, Murowanej Goślinie oraz w Kostrzynie, dodając dynamiki do etapu. W Suchym Lesie kolarze mieli szansę zdobyć jedyną Premię Górską PZU III kat., podczas gdy dwie premie specjalne – Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Pobiedziskach oraz Premia Specjalna w Środzie Wielkopolskiej, Powiat Średzki – dodatkowo motywowały ich do osiągnięcia wybitnych wyników.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: