Strona główna » Barbara Kurdej-Szatan – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, mąż, dzieci

Barbara Kurdej-Szatan – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, mąż, dzieci

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Barbara Kurdej-Szatan - kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, mąż, dzieci (1)

Barbara Kurdej-Szatan, utalentowana aktorka, zdobyła uznanie zarówno w świecie telewizji, jak i teatru. Jej niezapomniana rola jako konsultantki w kampanii reklamowej sieci Play przyniosła jej ogromną popularność. W serii tych reklam emanuje profesjonalizmem, zyskując sympatię widzów. Jednak to jedynie wierzchołek góry lodowej jej wszechstronności artystycznej.

W serialu “M jak miłość” Barbara Kurdej-Szatan błyszczy jako utalentowana aktorka, dostarczając widzom niezapomnianych chwil pełnych emocji. Jej zdolności aktorskie sprawiają, że staje się kluczową postacią w tym popularnym produkcji. Ponadto, artystka podjęła się roli prowadzącej program “Kocham cię Polsko”, gdzie jej charyzma i inteligencja błyszczą, angażując widzów na różnych płaszczyznach tematycznych.

Barbara Kurdej-Szatan emanuje nie tylko talentem aktorskim, ale również wdziękiem i profesjonalizmem w każdym projekcie, w który się angażuje. Jej wszechstronność sprawia, że z łatwością porusza się pomiędzy różnymi formami sztuki, zdobywając uznanie zarówno w telewizji, jak i na scenie teatralnej. Jej kariera to fascynująca podróż po świecie sztuki, a jej obecność na ekranie to prawdziwa uczta dla widzów.

Barbara Kurdej-Szatan – kim jest?

Barbara Kurdej-Szatan, urodzona 22 sierpnia 1985 roku w Opolu, to utalentowana artystka, której pasja do śpiewania zakorzeniła się już we wczesnym dzieciństwie. Jej droga do spełnienia marzeń artystycznych rozpoczęła się, gdy postanowiła podjąć wyzwanie i złożyć egzaminy na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, na wydziale wokalno-estradowym.

Po ukończeniu PWST, Kurdej-Szatan dołączyła do Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, zdobywając doświadczenie scenicznego. Jej telewizyjna przygoda rozpoczęła się, gdy wzięła udział w programie “X-Factor” w zespole Soul City. Mimo, że grupa nie dotarła do finału, Barbara zdobyła uwagę publiczności swoim wyjątkowym głosem. Fascynujące jest, że w trakcie udziału w programie, była w ciąży i urodziła córkę.

W 2013 roku aktorka zaczęła współpracę z siecią komórkową Play, stając się ikoną ich reklam jako uśmiechnięta “Blondynka z Playa”. Ta kampania przyniosła jej ogromną popularność i otworzyła drzwi do różnorodnych propozycji zawodowych, zarówno w telewizji, jak i teatrze czy filmie.

Barbara Kurdej-Szatan zyskała uznanie jako prowadząca liczne imprezy telewizyjne, w tym prestiżowy 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Sabat Czarownic. Jej talent aktorski zaprezentowała również w popularnym serialu “M jak Miłość”, gdzie wcieliła się w postać Joanny Tarnowskiej.

Życie prywatne Kurdej-Szatan to związane małżeństwo z Rafałem Szatanem, wokalistą zespołu Rh+, z którym mają uroczą córkę Hannę. Jej wszechstronność artystyczna, urok osobisty i zdolności aktorskie sprawiają, że Barbara Kurdej-Szatan pozostaje jedną z najciekawszych postaci polskiego świata rozrywki.

Barbara Kurdej-Szatan – wiek, wzrost, waga

Barbara Kurdej-Szatan, urodzona 22 sierpnia 1985 roku, obchodziła niedawno swoje trzydzieste ósme urodziny. Jest utalentowaną aktorką i osobą publiczną, którą cechuje nie tylko urodowa uroda, ale także znakomita profesjonalizm w świecie rozrywki. Jej wzrost wynosi około 170 centymetrów, co dodaje jej pewności siebie na ekranie i scenie.

Ponadto, Barbara utrzymuje zdrowy styl życia, co potwierdza jej waga utrzymująca się na poziomie około 52 kilogramów. To nie tylko efekt genetyki, ale także konsekwentnych wyborów żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej. Jej dbałość o kondycję fizyczną przekłada się nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale również na energię, którą wnosi do swojej pracy.

Trzydzieści osiem lat to okres, w którym Barbara zdołała zdobyć uznanie i szacunek w branży rozrywkowej, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci wśród polskich aktorek. Jej talent aktorski, połączony z elegancją i charyzmą, sprawia, że jest inspiracją dla wielu fanów. Jej kariera rozwija się dynamicznie, a jej dojrzałość artystyczna tylko pogłębia się z każdym kolejnym projektem.

Podsumowując, Barbara Kurdej-Szatan to nie tylko piękna kobieta, ale także utalentowana artystka, która zdobyła serca publiczności swoim profesjonalizmem i urokiem osobistym. Jej wiek, wzrost i waga to jedynie liczby, które nie przesłaniają jej artystycznego dorobku i wpływu na polską scenę filmową i telewizyjną.

Barbara Kurdej-Szatan – życiorys i życie prywatne

Barbara Kurdej-Szatan ujrzała światło dzienne 22 sierpnia 1985 roku w malowniczym Opolu. Jej rodzicami są Janusz Kurdej, pracujący jako elektryk, oraz Eliza Wyszomirska-Kurdej, pełniąca funkcję dyrektorki Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu. Rodzina Kurdej-Szatan to nie tylko Barbara, ale również starsza o pięć lat siostra Katarzyna, która podobnie jak ona, znalazła swoje miejsce w świecie sztuki, angażując się zarówno w aktorstwo, jak i śpiew.

Już jako dziecko Barbara wykazywała zainteresowanie sztuką, uczestnicząc przez siedem lat w chórze kameralnym Cantores Opolienses „Legenda”. Podczas tego okresu miała okazję wziąć udział w licznych krajowych i zagranicznych konkursach, zdobywając doświadczenie scenicznego śpiewania. Również teatr przyciągnął jej uwagę, a jej umiejętności aktorskie rozwijały się podczas warsztatów prowadzonych przez znanego reżysera Andrzeja Głowackiego.

Naukę muzyczną rozpoczęła od szkoły I stopnia w klasie wiolonczeli, jednak po dwóch latach przerwała naukę w szkole II stopnia. Następnie angażowała się w Opolskim Studio Piosenki oraz śpiewała w chórze Opole Gospel Choir, co zaowocowało jej udziałem m.in. w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po niezdaniu egzaminów do PWST w Krakowie, podjęła naukę w Państwowym Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, a później ukończyła wydział wokalno-estradowy na krakowskiej PWST.

Debiut telewizyjny miał miejsce w 2006 roku, gdy pojawiła się w serialu “Plebania”. Lata 2008-2010 to okres jej aktywności w Teatru Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Barbara zdobyła także rozpoznawalność wśród widzów dzięki udziałowi w programie “X Factor” w 2012 roku.

W międzyczasie pojawiła się w filmach i serialach, w tym w roli Joanny Chodakowskiej w długotrwałym serialu TVP2 “M jak miłość”. Kolejne lata to współprowadzenie programów telewizyjnych, takich jak “The Voice of Poland” czy “Kocham Cię, Polsko!”. W 2019 roku zakończyła współpracę z TVP, co media nieformalnie łączyły z jej zaangażowaniem w antyrządowe protesty.

Życie prywatne Barbary to kolejny obszar jej bogatej egzystencji. Po siedmiu latach związku z Łukaszem Jóźwiakiem, aktorka zawarła związek małżeński we wrześniu 2011 roku z aktorem i piosenkarzem Rafałem Szatanem. Para doczekała się dwójki dzieci: córki Hanny (ur. 2012) i syna Henryka (ur. 2020). Niestety, Barbara zmaga się z chorobą, diagnozowano u niej boreliozę.

W marcu 2022 roku Barbara Kurdej-Szatan założyła fundację “Z Porywu Serca”, angażując się w działalność charytatywną. Niestety, jej życie nie obyło się także bez kontrowersji. W listopadzie 2021 roku, w trakcie kryzysu migracyjnego na granicy białorusko-polskiej, aktorka opublikowała kontrowersyjne nagranie, co skutkowało zarówno śledztwem prokuratorskim, jak i zwolnieniem z TVP. Pomimo tego incydentu, Barbara Kurdej-Szatan kontynuuje swoją karierę aktorską, biorąc udział w różnorodnych projektach telewizyjnych i teatralnych.

Barbara Kurdej-Szatan – wykształcenie

Barbara Kurdej-Szatan, urodzona 22 sierpnia 1985 roku w Opolu, to utalentowana aktorka o solidnym wykształceniu artystycznym. Jej pasja teatralna zapoczątkowana została na Akademii der Theaterkünste St. Wyspiański w Krakowie, gdzie zdobyła fundamenty swojej wiedzy aktorskiej. To właśnie tutaj, w 2009 roku, zakończyła swe studia, uzyskując gruntowne przygotowanie do kariery scenicznego mistrzostwa.

Jednak już rok wcześniej, w 2008 roku, dołączyła do wybitnego zespołu Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Szybko zyskała uznanie publiczności i krytyków swoim niezwykłym talentem oraz charyzmą sceniczną. Przez lata pracy w tym renomowanym teatrze, Kurdej-Szatan doskonaliła swój warsztat, przekształcając się w aktorkę, która emanuje profesjonalizmem i głębokim zrozumieniem sztuki aktorskiej.

Jej wyjątkowe podejście do roli, finezja wykonawcza i zdolność do wcielania się w różnorodne postacie uczyniły ją jedną z najbardziej cenionych artystek scenicznych swojego pokolenia. Barbara Kurdej-Szatan to nie tylko aktorka, ale także artystka o bogatym wykształceniu, które stanowi niezawodne fundamenty jej kariery scenicznego triumfu.

Barbara Kurdej-Szatan – skąd pochodzi?

Barbara Kurdej-Szatan ujrzała światło dzienne w malowniczym Opolu, miejscu jej urodzenia. Jej fascynująca podróż artystyczna miała swój początek już we wczesnym dzieciństwie, gdy dołączyła do renomowanego chóru kameralnego Cantores Opolienses „Legenda”. To w tym chórze, pełnym pasji i muzycznej inspiracji, młoda artystka rozwijała swoje talenty, tworząc solidne fundamenty dla swojej przyszłej kariery.

Opolskie korzenie Barbary Kurdej-Szatan wyraźnie wpłynęły na jej artystyczny rozwój, nadając mu wyjątkowy charakter. Opole, z jego bogatą historią i kulturą, stało się dla niej nie tylko miejscem narodzin, ale także źródłem inspiracji do tworzenia sztuki, która dotyka serc wielu miłośników muzyki.

Od najwcześniejszych lat życia artystka emanowała nie tylko zdolnościami wokalnymi, ale także głęboką miłością do sztuki. Jej talent rozwijał się, ukierunkowany przez doświadczenia w Cantores Opolienses „Legenda”, gdzie zaczęła kształtować swój niepowtarzalny styl i zyskiwać uznanie publiczności.

Barbara Kurdej-Szatan to nie tylko artystka związana z muzyką, lecz również indywidualność z silnym związkiem z rodziną, miejscem urodzenia i kulturą, co czyni ją niezwykle autentyczną i cenioną postacią w świecie sztuki.

Barbara Kurdej-Szatan – rodzina, rodzeństwo

Barbara Kurdej-Szatan, ceniona aktorka, niedawno przerwała kilkutygodniowe milczenie, udzielając wywiadu dla “Gazety Wyborczej” oraz rozmawiając z Magdaleną Mołek w programie “W moim stylu” na platformie YouTube. Podczas tych wywiadów po raz pierwszy zdecydowała się otwarcie podzielić się swoimi refleksjami na temat rodziny, dzieciństwa i wartości empatii.

Matką artystki jest Eliza Wyszomirska-Kurdej, która kiedyś pełniła funkcję nauczycielki języka polskiego w Opolu. Później awansowała na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w tym samym mieście, obejmującego również opolski amfiteatr. Eliza była także wicedyrektorką Filharmonii Opolskiej. Ojciec Barbary, Janusz Kurdej, z kolei specjalizuje się w projektowaniu instalacji elektrycznych.

Aktor ma także starszą o pięć lat siostrę, Katarzynę Kurdej-Manię, która podobnie jak ona, wybrała ścieżkę aktorstwa. Katarzyna również odnosi sukcesy w tej dziedzinie.

Tekst ten ukazuje nie tylko karierę Barbary, ale również rzuca światło na korzenie i wsparcie, jakiego doświadczała w rodzinnym domu. Wnikliwe wywiady z aktorką odsłaniają nie tylko jej artystyczną duszę, ale również głęboką więź z rodziną, która stanowi solidne fundamenty dla jej życiowych wyborów i osiągnięć.

Barbara Kurdej-Szatan – mąż, dzieci

Barbara Kurdej-Szatan i jej małżonek, Rafał Szatan, błogosławieni są rodzicielstwem dwójki dzieci. Pierwszym promykiem ich rodziny była urocza córka o imieniu Hania, a w 2020 roku para powitała na świecie synka, nadając mu imię Henryk. Przeżywając radość macierzyństwa i ojcostwa, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, popularna para medialna, podjęli nietypową decyzję dotyczącą podróży.

W fascynujący sposób przemierzają różnorodne trasy, a środek, którym eksplorują świat, to nic innego jak kamper. To nietypowe podejście do podróżowania stało się jednym z charakterystycznych elementów ich życia. Przykuwająca uwagę fotografia, przedstawiająca tę kochającą się rodzinę, wzbudziła entuzjazm wśród internautów.

Jednakże, choć obecnie Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan cieszą się pełnią rodzinnego szczęścia z córką Hanną i synkiem Henrykiem, trzeba wspomnieć, że ich droga do powiększenia rodziny była trudna i pełna wyzwań. Druga pociecha, Henryk, pojawiła się na świecie ponad dwa lata temu, przynosząc niezaprzeczalną radość i szczęście do domu. Jest on bez wątpienia oczkiem w głowie całej rodziny.

Barbara Kurdej-Szatan, znana aktorka i osobowość telewizyjna, oraz jej mąż Rafał Szatan, byli zdeterminowani w dążeniu do spełnienia marzenia o powiększeniu rodziny. Ich historia stanowi inspirację dla wielu par, ukazując, że miłość, determinacja i poświęcenie mogą przynieść szczęśliwe zakończenie. Teraz, jako pełnoprawni rodzice, celebrują radość wspólnego życia, tworząc trwałe wspomnienia podczas swoich nietuzinkowych podróży kamperem i otaczając się ciepłem rodzinnego ogniska.

Barbara Kurdej-Szatan – Instagram

Barbara Kurdej-Szatan, obecna na Instagramie jako @kurdejszatan, zgromadziła imponujące grono ponad 1.3 miliona obserwujących. Jej profil charakteryzuje się liczbą 1 miliona followersów, przy 2132 osobach, których sama obserwuje. Na przestrzeni 3205 postów dzieli się z fanami nie tylko fotografiami, ale również różnorodnymi treściami wideo. Jako utalentowana artystka, zdolna aktorka i osobowość medialna, Basia Kurdej-Szatan zdobywa serca swojej publiczności, inspirując zarówno stylem życia, jak i profesjonalizmem.

Na jej Instagramie można odnaleźć nie tylko ujęcia z życia codziennego, ale również spojrzenie za kulisami jej kariery. Wartościowy content artystyczny oraz aktywność społeczna sprawiają, że jej profil staje się miejscem inspiracji dla wielu. Znana ze swojego wyjątkowego stylu i charyzmy, Basia Kurdej-Szatan buduje silną społeczność online, angażując swoich followersów w fascynujący świat sztuki i życia celebrytki.

Jej liczne obserwacje świadczą nie tylko o jej popularności, ale również o sile oddziaływania, jaki wywiera na społeczność internetową. Profil @kurdejszatan to nie tylko zbiór pięknych fotografii, ale także przestrzeń do dzielenia się pasją, projektem życiowym i inspiracjami, które sprawiają, że każdy post staje się wyjątkowym doświadczeniem dla obserwujących.

Barbara Kurdej-Szatan – Wikipedia

Barbara Kurdej-Szatan to polska aktorka, urodzona 14 marca 1983 roku w Tarnobrzegu. Jej kariera artystyczna obejmuje szeroki zakres osiągnięć w dziedzinie teatru, kina i telewizji. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, zdobyła uznanie za swój wyjątkowy talent aktorski oraz wszechstronność artystyczną.

Kurdej-Szatan zyskała popularność dzięki udziałowi w wielu produkcjach telewizyjnych, w tym w popularnym serialu “Na dobre i na złe”, gdzie jej kreacja zdobyła uznanie krytyków i widzów. Ponadto, jej umiejętności aktorskie przekładają się na znaczące role teatralne, współpracując z renomowanymi scenami teatralnymi w Polsce.

Ponadto, Barbara Kurdej-Szatan angażuje się w różnorodne projekty charytatywne, wykazując zaangażowanie społeczne i humanitarną wrażliwość. Jej postawa i profesjonalizm sprawiły, że jest cenioną i szanowaną postacią w polskim środowisku artystycznym.

Za swój wkład w kulturę i sztukę, Kurdej-Szatan zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, co potwierdza jej miejsce jako jednej z najwybitniejszych postaci w polskim świecie aktorskim. Jej talent, oddanie sztuce oraz pozytywna energia sprawiają, że jest inspiracją dla młodych adeptów sztuki scenicznej w Polsce.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: