Strona główna » Bartosz Salamon – kim jest, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, co o nim wiemy?

Bartosz Salamon – kim jest, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, co o nim wiemy?

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Bartosz Salamon - kim jest, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, co o nim wiemy (1)

Bartosz Salamon, urodzony 1 maja 1991 roku w Poznaniu, to polski zawodnik futbolu, specjalizujący się w grze na pozycji obrońcy. Aktualnie reprezentuje barwy klubu Lech Poznań, będąc jednym z filarów obrony. Ponadto, jest również członkiem reprezentacji narodowej Polski, a w 2016 roku miał zaszczyt uczestniczyć w Mistrzostwach Europy.

Salamon, od najmłodszych lat, rozwijał swój talent w piłce nożnej, początkowo w lokalnych drużynach Poznania. Jego umiejętności szybko przyciągnęły uwagę skautów Lecha Poznań, co doprowadziło do jego debiutu w pierwszym zespole w młodym wieku. Od tego czasu, Salamon stał się nieodłączną częścią Lecha Poznań, stabilizując linię obrony i przyczyniając się do sukcesów klubu na arenie krajowej.

Jego dobre występy na boisku nie mogły umknąć uwadze selekcjonerów reprezentacji Polski, którzy widzieli w nim wartościowego zawodnika do gry w drużynie narodowej. Udział w Mistrzostwach Europy stanowił dla niego nie tylko honor, ale również potwierdzenie jego umiejętności i poświęcenia dla futbolu.

Bartosz Salamon to nie tylko utalentowany piłkarz, ale również wzór profesjonalizmu i zaangażowania dla młodych adeptów futbolu w Polsce. Jego wkład w rozwój polskiego futbolu oraz osiągnięcia na boisku przyczyniają się do budowania jego pozytywnego wizerunku zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej scenie futbolowej.

Bartosz Salamon – kim jest?

Bartosz Salamon, 33-letni defensor występujący w drużynie Lecha Poznań, zdecydował się pozostać w klubie na kolejne dwa lata. Jego dalszy pobyt w Kolejorzu był już wcześniej przewidywany, a we wtorek, 28 maja, oficjalnie podpisał nową umowę, potwierdzając tym samym swoje związki z klubem i kontynuując reprezentowanie niebiesko-białych barw.

Pochodzący z Poznania Bartosz Salamon rozpoczynał swoją piłkarską przygodę jako młodzieżowiec Lecha Poznań. Jako junior, przeniósł się do Włoch, aby kontynuować rozwój swojej kariery, lecz zimą 2021 roku powrócił do macierzystego klubu. Mimo że na początku nie odgrywał kluczowej roli w zespole, to w sezonie 2021/2022 jego występy przyczyniły się do zdobycia mistrzostwa Polski przez Lecha, szczególnie istotne z okazji stulecia klubu.

W 2022 roku Salamon doznał kontuzji podczas meczu reprezentacji Polski, co wyeliminowało go z gry na kilka miesięcy. Powrócił na boisko w listopadzie, aby świętować z Lechem awans do fazy barażowej Ligi Konferencji 2022/2023 po pokonaniu Villarrealu 3:0. Niestety, w kwietniu 2023 roku został zawieszony przez UEFA na kilka miesięcy po wykryciu niedozwolonej substancji w jego organizmie.

Po odbyciu zawieszenia, Salamon wrócił do gry w grudniu 2023 roku i regularnie występuje w meczach Lecha, czasem nawet pełniąc funkcję kapitana. Jego dobre występy w lutym, marcu i kwietniu zostały docenione przez kibiców na portalu KKSLECH.com, gdzie został wybrany “graczem miesiąca”. Do tej pory, 12-krotny reprezentant Polski, rozegrał łącznie 69 spotkań w niebiesko-białych barwach, zdobywając 4 bramki.

Jego stary kontrakt wygasł po zakończeniu tego sezonu, a nowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Z uwagi na fakt, że Salamon w maju 2026 roku będzie miał ukończone 35 lat, prawdopodobnie jest to jego ostatni kontrakt z Lechem Poznań jako zawodnika.

Informację o przedłużeniu kontraktu podali agenci Bartosza Salamona z firmy Branchini Associati, która reprezentuje także inne znaczące postaci, w tym Filipa Marchwińskiego, który prawdopodobnie odejdzie z Lecha tego lata. Klub wkrótce oficjalnie potwierdzi przedłużenie umowy przez Salamona. Ponadto, 33-letni obrońca ma zostać oficjalnie powołany na Euro 2024.

Bartosz Salamon – wiek, wzrost, waga

Bartosz Salamon, urodzony 1 maja 1991 roku w Poznaniu, aktualnie liczy sobie 33 lata. Jego imponujący wzrost wynosi 196 centymetrów, przy wadze 84 kilogramów. Salamon to zawodnik o znaczących gabarytach fizycznych, co czyni go wyjątkowo efektywnym na boisku. Dzięki swej imponującej sylwetce, jest w stanie skutecznie rywalizować w grze głową oraz prowadzić intensywne pojedynki fizyczne z przeciwnikami.

Od momentu rozpoczęcia swojej kariery piłkarskiej, Salamon zyskał rozpoznawalność dzięki swej determinacji i profesjonalizmowi na boisku. Jego umiejętności defensywne, połączone z imponującym wzrostem, czynią go kluczowym elementem w formacji obronnej. Rozpoczynając karierę w młodym wieku, Salamon szybko rozwijał swój talent, co zaowocowało jego obecnym sukcesem jako doświadczony zawodnik.

Przez lata Salamon reprezentował różne kluby, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, zdobywając cenne doświadczenie i doskonaląc swój warsztat piłkarski. Jego zaangażowanie w treningi oraz mecze sprawia, że jest wzorem do naśladowania dla młodszych graczy, aspirujących do sukcesu w futbolu.

Bartosz Salamon to nie tylko utalentowany piłkarz, ale również osobowość ciesząca się szacunkiem zarówno wśród kolegów z drużyny, jak i kibiców. Jego profesjonalizm, połączony z determinacją i pasją do gry, sprawiają, że pozostaje jednym z czołowych obrońców w swojej kategorii wiekowej.

Bartosz Salamon – życiorys i życie prywatne

Bartosz Salamon, urodzony 1 maja 1991 roku w Poznaniu, to polski piłkarz związany z klubem Lech Poznań oraz reprezentant Polski. Znany także z udziału w Mistrzostwach Europy 2016.

Salamon zaczynał swoją piłkarską drogę w klubie Concordia Murowana Goślina, by później dołączyć do akademii Lecha Poznań. Przez lata rozwijał się w poznańskim klubie, przechodząc przez wszystkie szczeble juniorskie, zanim został włączony do składu drugiej drużyny. W 2007 roku podpisał profesjonalny kontrakt z włoskim klubem Brescia Calcio, gdzie zadebiutował w Serie B mając zaledwie 17 lat. Po późniejszych wypożyczeniach do innych włoskich klubów, takich jak Foggia czy Pescara, Salamon stał się podstawowym zawodnikiem w Brescii. W 2013 roku przeszedł do Milanu, a potem do Sampdorii i Cagliari Calcio. Po kolejnych wypożyczeniach i krótkim epizodzie w SPAL, Salamon wrócił do Lecha Poznań w 2021 roku, podpisując 3,5-letni kontrakt. Podczas Gali Ekstraklasy w 2022 roku został uhonorowany statuetką dla najlepszego obrońcy sezonu 2021/22.

W kwietniu 2023 roku Salamon został zawieszony na 8 miesięcy przez UEFA po pozytywnym wyniku testu antydopingowego, który wykazał obecność chlortalidonu w jego organizmie. Po odbyciu kary, powrócił na boisko 13 grudnia 2023 roku.

Salamon reprezentował Polskę w juniorskich kategoriach wiekowych od U-15 do U-21. Zadebiutował w seniorskiej reprezentacji 26 marca 2013 roku w meczu z San Marino. Po trzyletniej przerwie otrzymał powołanie na towarzyskie mecze w 2016 roku oraz na Mistrzostwa Europy 2016.

Prywatne życie Bartosza Salamona jest stosunkowo mało znane dla mediów. Wiadomo jednak, że Salamon jest żonaty i ma dwóch synów. Ich pierwszy syn, Leonardo, jest starszy, natomiast drugi syn urodził się we wrześniu 2022 roku. Salamon stara się zachować równowagę między życiem rodzinnym a karierą piłkarską, co jest dla niego równie ważne jak osiągnięcia na boisku.

Bartosz Salamon – wykształcenie

Bartosz Salamon, urodzony 1 maja 1991 roku w Poznaniu, jest znanym polskim piłkarzem, specjalizującym się w grze na pozycji obrońcy dla klubu Lech Poznań. Jego obecność w drużynie Lecha Poznań jest kluczowa dla stabilności defensywy. Dodatkowo, Salamon reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej i brał udział w Mistrzostwach Europy w 2016 roku.

Salamon, od najmłodszych lat, rozwijał swój talent w piłce nożnej, początkowo występując w lokalnych drużynach Poznania. Jego wyjątkowe umiejętności zaowocowały zainteresowaniem ze strony Lecha Poznań, co przyczyniło się do jego awansu do pierwszego zespołu w młodym wieku. Od tego czasu, Salamon jest niezastąpionym graczem w drużynie Lecha Poznań, pomagając w osiągnięciu sukcesów klubowych.

Jego wysoka jakość gry zwróciła uwagę selekcjonerów reprezentacji Polski, co zaowocowało powołaniem go do kadry narodowej. Udział w Mistrzostwach Europy był dla niego zaszczytem i potwierdzeniem jego umiejętności na międzynarodowej arenie.

Pomimo skupienia się na karierze piłkarskiej, Salamon zdobył wykształcenie średnie, co świadczy o jego równowadze między sportem a nauką. Jego zaangażowanie zarówno na boisku, jak i w kwestiach edukacyjnych, sprawiają, że jest on wzorem dla młodych adeptów futbolu, zachęcając ich do ciężkiej pracy i poświęcenia w dążeniu do osiągnięcia celów.

Bartosz Salamon – skąd pochodzi?

Bartosz Salamon, 33-letni obrońca Lecha Poznań, podpisał nowy kontrakt z klubem na kolejne dwa sezony. We wtorek, 28 maja, oficjalnie przedłużył umowę, co wcześniej było bardzo prawdopodobne. Salamon pochodzi z Poznania, gdzie rozpoczął swoją piłkarską karierę. Jako junior wyjechał do Włoch, ale zimą 2021 roku wrócił do Lecha Poznań.

Wiosną 2021 roku nie był jeszcze kluczowym graczem drużyny, jednak w sezonie 2021/2022 jego występy znacząco przyczyniły się do zdobycia mistrzostwa Polski, co było szczególnie ważne w roku stulecia klubu. W 2022 roku doznał kontuzji podczas meczu reprezentacji Polski, co wykluczyło go z gry na kilka miesięcy. Powrócił do zespołu w listopadzie, świętując awans Lecha do fazy barażowej Ligi Konferencji po zwycięstwie 3:0 nad Villarrealem. W kwietniu 2023 roku UEFA zawiesiła go na kilka miesięcy za wykrycie niedozwolonej substancji w jego organizmie.

Po odbyciu zawieszenia, Salamon wrócił do gry w grudniu 2023 roku i od tego czasu regularnie występuje w meczach Lecha, czasem pełniąc rolę kapitana. Jego dobre występy w lutym, marcu i kwietniu zostały docenione przez internautów serwisu KKSLECH.com. Do tej pory Salamon rozegrał 69 meczów w barwach Lecha, strzelając 4 gole.

Nowy kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Informację o przedłużeniu umowy podała firma Branchini Associati, która reprezentuje również Filipa Marchwińskiego, planującego odejście z Lecha tego lata. Klub wkrótce oficjalnie potwierdzi przedłużenie kontraktu z Salamonem, który ma również zostać powołany na Euro 2024.

Bartosz Salamon, mieszkający w Poznaniu, to doświadczony piłkarz, którego powrót do Lecha okazał się bardzo udany. Jego wkład w sukcesy zespołu jest nieoceniony, co potwierdzają zarówno statystyki, jak i uznanie kibiców.

Bartosz Salamon – rodzice, rodzeństwo

Bartosz Salamon, urodzony 1 maja 1991 roku w Poznaniu, obecnie ma 33 lata. Jest zawodowym piłkarzem o imponujących warunkach fizycznych, którego rodzice odegrali kluczową rolę w jego rozwoju sportowym.

Jego pierwszy szkoleniowiec zdradza, że rodzice Salamona mieli ogromny wpływ na jego karierę piłkarską. Pochodzący z małego klubu, rodzice nie tylko wspierali go emocjonalnie, ale także logistycznie. Organizowali różne wyjazdy na turnieje i mecze, samodzielnie dowożąc dzieci swoimi samochodami.

Tata Bartosza w szczególności angażował się w rozwój syna, regularnie uczestnicząc w treningach i meczach. Natomiast mama, będąc członkiem zarządu klubu, także odegrała istotną rolę w wspieraniu działalności sportowej syna.

Nie ma publicznie dostępnych informacji na temat rodzeństwa Bartosza, ale fakt, że rodzice tak aktywnie angażowali się w jego karierę piłkarską, sugeruje, że mógł być jedynakiem lub miał niewielką rodzinę.

Rodzinnie wsparcie i zaangażowanie były kluczowe dla sukcesów Bartosza Salamona. Dzięki determinacji i poświęceniu rodziców, mógł rozwijać swoje umiejętności i osiągać cele w futbolu. To rodzice byli jego pierwszymi i najważniejszymi trenerami, którzy wpłynęli na kształtowanie się jego pasji i talentu w piłce nożnej.

Bartosz Salamon – żona, dzieci

Bartosz Salamon, polski piłkarz znanego pochodzenia włoskiego, ogłosił niedawno radosną nowinę o oczekiwaniu z żoną na narodziny ich drugiego dziecka. Para ma już syna, któremu nadali imię Leonardo. Ich drugi syn przyszedł na świat 26 września 2022 roku, co oznacza, że to wydarzenie miało miejsce zaledwie kilka miesięcy temu.

Salamon, ceniony obrońca, wraz ze swoją piękną małżonką cieszy się teraz na powiększenie rodziny o kolejnego potomka. Informacja o ciąży wzbudziła wiele radości zarówno w ich kręgu rodzinnym, jak i wśród fanów sportowca. Bartosz Salamon jest nie tylko znany ze swoich umiejętności na boisku, ale także z oddania swojej rodzinie.

Jego pierwszy syn, Leonardo, już teraz może czuć się szczęśliwym starszym bratem, przygotowując się do roli opiekuna dla nowego członka rodziny. Dla Salamona i jego żony nadszedł czas pełen ekscytujących oczekiwań i przygotowań na przyjęcie drugiego dziecka do swojego domu.

Choć życie zawodowe Salamona wymaga czasem dalekich podróży i intensywnych treningów, jego rodzina zawsze pozostaje dla niego najwyższym priorytetem. Teraz, gdy w ich życiu zagości nowy maluch, Bartosz Salamon podejmie jeszcze większy wysiłek, by zapewnić swoim bliskim stabilność, miłość i wsparcie.

Oczekiwanie na narodziny dziecka to zawsze wyjątkowy okres w życiu każdej rodziny, a dla Bartosza Salamona i jego żony stanowi on nie tylko czas radości, ale także budowania więzi rodzinnych, które będą trwały przez całe życie. Niech więc ten czas będzie pełen uśmiechu, nadziei i niezapomnianych chwil spędzonych razem, gdy serce rodziny się rozrasta o kolejnego członka.

Bartosz Salamon – Instagram

Na Instagramie Bartosza Salamona, użytkownika o pseudonimie “salamon1991”, znajduje się społeczność licząca ponad 60,6 tysiąca obserwujących. Jego profil prezentuje imponującą liczbę 61 tysięcy obserwujących, podczas gdy on sam śledzi 1064 konta. Na przestrzeni 367 postów, Salamon dzieli się różnorodnymi treściami ze swoją publicznością. Najnowszy z nich przedstawia zespół Lecha Poznań.

Bartosz Salamon, być może znany niektórym ze swojej kariery piłkarskiej, wykorzystuje Instagram jako platformę do komunikacji z fanami oraz dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Jego profil stanowi miejsce, gdzie można śledzić zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste, dostarczając zarazem spojrzenia zza kulis.

Podobnie jak wielu innych użytkowników Instagrama, Salamon korzysta z tej platformy do budowania społeczności wokół swojej osoby oraz do promocji różnych projektów i wydarzeń, z którymi jest związany. Jego liczne posty obejmują różnorodne tematy, od fotografii z treningów po kulisy życia zawodowego, a nawet osobiste refleksje i inspiracje.

Przez udostępnianie różnorodnych treści i interakcję z swoimi obserwatorami, Salamon tworzy przestrzeń, która nie tylko informuje, ale również angażuje i inspiruje. Jego aktywność na Instagramie stanowi integralną część jego życia online, umożliwiając mu budowanie relacji z fanami oraz dzielenie się swoją pasją do piłki nożnej i innych dziedzin życia.

Bartosz Salamon – gdzie mieszka?

Bartosz Salamon, polski piłkarz, ma swoje miejsce zamieszkania w Poznaniu. Miasto to, położone w zachodniej części Polski, jest jednym z największych ośrodków kulturowych i gospodarczych kraju. Poznań słynie ze swojej bogatej historii, pięknej architektury oraz dynamicznego życia społecznego. Jest także ważnym centrum sportowym, gdzie znajdują się liczne obiekty sportowe, w tym stadiony, hale oraz kompleksy rekreacyjne.

Dla Bartosza Salamona Poznań stał się nie tylko miejscem zamieszkania, ale także miejscem pracy. Jako zawodowy piłkarz reprezentujący lokalny klub, Salamon angażuje się w codzienne treningi i mecze ligowe, będąc częścią lokalnej społeczności sportowej. Jego pasja do futbolu sprawia, że aktywnie uczestniczy w życiu klubu oraz angażuje się w różnorodne inicjatywy związane z promocją sportu w mieście.

Poznań, ze swoją otwartością na kulturę i sport, zapewnia Salamonowi nie tylko miejsce do życia i pracy, ale także inspirację do rozwoju osobistego i zawodowego. Dzięki atmosferze sprzyjającej aktywności fizycznej i pasji do sportu, Poznań staje się dla niego nie tylko miejscem zamieszkania, ale także domem, w którym może rozwijać się jako sportowiec i członek społeczności lokalnej.

Bartosz Salamon – gdzie gra?

Bartosz Salamon, wszechstronny i doświadczony obrońca, aktualnie występuje w barwach Lecha Poznań, gdzie pełni funkcję numer osiemnastego na boisku. Ponadto, jest również częścią reprezentacji Polski, gdzie odgrywa kluczową rolę na pozycji obrońcy.

Jego przygoda z futbolem rozpoczęła się w młodym wieku, kiedy to Salamon zaczynał budować swoją karierę w lokalnych klubach. Jednakże, jego talent szybko został zauważony, co zaowocowało przyszłymi występami w większych klubach oraz w kadrze narodowej.

Przejście do Lecha Poznań stanowiło kolejny krok w jego profesjonalnej karierze. W tym zespole Salamon kontynuuje rozwój swoich umiejętności oraz wnosi do gry nie tylko solidność defensywną, ale także kreatywność w budowaniu akcji ofensywnych.

Jego wkład w drużynę Lecha Poznań jest nieoceniony, będąc kluczowym elementem strategii zarówno w obronie, jak i ataku. Jako jeden z czołowych obrońców w lidze, Salamon zdobył uznanie nie tylko ze strony kibiców, ale także trenerów oraz ekspertów piłkarskich.

Jego osiągnięcia w klubie zaowocowały również powołaniem do reprezentacji Polski, gdzie Salamon kontynuuje swoją dobrą formę, reprezentując barwy narodowe na arenie międzynarodowej.

Bartosz Salamon, poprzez swój profesjonalizm, zaangażowanie oraz umiejętności, stał się ważnym ogniwem zarówno dla Lecha Poznań, jak i dla polskiej reprezentacji narodowej, kontynuując swoją piłkarską podróż z determinacją i poświęceniem.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: