Strona główna » Czy Piotr Ikonowicz jest bratem Magdy Gessler?

Czy Piotr Ikonowicz jest bratem Magdy Gessler?

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Czy Piotr Ikonowicz jest bratem Magdy Gessler

Piotr Igor Ikonowicz to polski polityk, dziennikarz, oraz aktywista społeczny i na rzecz praw człowieka. Jest liderem Polskiej Partii Socjalistycznej, redaktorem pisma “Robotnik” – organu członków MRKS, założycielem i przewodniczącym Nowej Lewicy oraz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Ponadto, pełnił funkcję posła na Sejm II i III kadencji.

W dzisiejszym wpisie odpowiemy na nurtujące pytanie, czy Piotr Ikonowicz jest bratem Magdy Gessler?

Czy Piotr Ikonowicz jest bratem Magdy Gessler?

Magda Gessler, z domu Ikonowicz, oraz jej jedyny brat Piotr spędzili swoje dzieciństwo za granicą. Ich ojciec, Mirosław Ikonowicz, był dziennikarzem pełniącym funkcję korespondenta Polskiej Agencji Prasowej. Jego praca skierowała rodzinę najpierw do Sofii, a następnie do Hawany, skąd pochodzą najpiękniejsze wspomnienia Magdy Gessler. Kolejnymi miejscami, gdzie ojciec pracował, były Lizbona i Madryt.

Warto zaznaczyć, że Piotr Ikonowicz, polski polityk, dziennikarz i działacz społeczny, jest młodszym o trzy lata bratem Magdy Gessler. Pomimo różnych ścieżek życiowych, jakie obie postacie obrały, mają wspólne korzenie rodzinne.

Nie istnieje jednak związek rodzinny między Piotrem Ikonowiczem a Magdą Gessler poprzez nazwisko panieńskie ich ojca, Mirosława Ikonowicza. Oboje to jedynie rodzeństwo, które dzieliło i dzieli doświadczenia związane z dorastaniem w atmosferze wielokulturowości, wynikającej z pracy ojca na różnych placówkach zagranicznych.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: