Strona główna » Czy Severus Snape jest ojcem Harrego Pottera?

Czy Severus Snape jest ojcem Harrego Pottera?

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Czy Severus Snape jest ojcem Harrego Pottera

Severus Tobias Snape (ur. 9 stycznia 1960, zm. 2 maja 1998) był czarodziejem półkrwi, który pełnił funkcję dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w roku szkolnym 1997–1998. Przez wiele lat był nauczycielem eliksirów (ok. 1980−1996) oraz obrony przed czarną magią (1996–1997). Jego matką była czarownica Eileen Prince, a ojcem mugol Tobias Snape. Snape był śmierciożercą, ale jednocześnie szpiegiem Albusa Dumbledore’a oraz członkiem Zakonu Feniksa.

W dzieciństwie mieszkał z rodziną w domu przy ulicy Spinner’s End, niedaleko domu rodziny Evansów. W wieku dziewięciu lat poznał Lily Evans i jej starszą siostrę, Petunię. W 1971 roku otrzymał list z Hogwartu i rozpoczął edukację w szkole magii. Tiara Przydziału umieściła go w domu Salazara Slytherina. Również w tym roku do szkoły dołączyła Lily, wielka miłość Severusa, która trafiła do Gryffindoru.

Ściśle współpracując z Dumbledore’em, Snape odegrał istotną rolę jako szpieg i sojusznik w walce przeciwko Lordowi Voldemortowi. Jego złożona postać i tragiczna historia uczyniły go jednym z najbardziej pamiętnych bohaterów w świecie czarodziejów.

Czy Severus Snape jest ojcem Harrego Pottera?

Nie ma wątpliwości, że Severus Snape nie jest biologicznym ojcem Harry’ego Pottera. Prawdziwym ojcem chłopca jest James Potter, a ta informacja jest konsekwentnie przedstawiana od pierwszej do ostatniej książki oraz we wszystkich filmach z serii. Fizyczne podobieństwo między Harrym a Jamesem jest nieustannie akcentowane w tekście literackim i konsekwentnie oddane w adaptacjach filmowych.

Wątek dotyczący rodziców Harry’ego jest istotnym elementem całej sagi. James Potter, członek Gryffindoru i bohater wojny przeciwko Lordowi Voldemortowi, zginął broniąc swojej rodziny. Jego odwaga i poświęcenie miały wpływ na Harry’ego i kształtowały jego charakter.

Mimo że Snape odegrał kluczową rolę jako postać tragiczna, związana z matką Harry’ego, Lily Evans, nie jest on biologicznym ojcem chłopca. Jego uczucia do Lily miały istotne znaczenie dla fabuły, ale nie zmieniają one faktu, że James Potter jest biologicznym ojcem Harry’ego. Ostateczne rozwiązanie tej kwestii jest jednoznacznie ukazane w całości serii.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: