Strona główna » Jonas Vingegaard –  kontrakt z Jumbo Visma

Jonas Vingegaard –  kontrakt z Jumbo Visma

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Jonas Vingegaard -  kontrakt z Jumbo Visma

Jonas Vingegaard to zwycięzca wyścigu Tour de France 2022 i 2023, podpisał nową umowę z holenderskim zespołem Jumbo-Visma, która obowiązywać będzie do 2027 roku. Młody duński kolarz, mający 26 lat, jest częścią tej grupy od 2019 roku. Jego umowa została teraz przedłużona, co wskazuje na długofalową współpracę. Vingegaard zdobył uznanie dzięki swoim osiągnięciom, a szczególnie zwycięstwu w prestiżowym wyścigu kolarskim, Tour de France, w poprzedniej i tegorocznej edycji. Jumbo-Visma, ceniona ekipa kolarska, ma nadzieję, że talent i determinacja Vingegaarda przyczynią się do dalszych sukcesów drużyny w przyszłości. Kolarz zyskał uznanie nie tylko ze względu na swoje umiejętności, ale także za oddanie barwom zespołu. Przedłużenie umowy to wyraz zaufania obu stron i świadczy o wzajemnej satysfakcji z dotychczasowej współpracy.

Jonas Vingegaard –  kontrakt z Jumbo Visma

W 2021 roku Vingegaard zajął drugie miejsce, a rok temu triumfował w najbardziej prestiżowym wieloetapowym wyścigu kolarskim na świecie, by w obecnym roku obronić ten tytuł. “Razem z drużyną przeszliśmy niesamowitą drogę. Codziennie mogę liczyć na wsparcie, jakiego każdy kolarz potrzebuje. Grupa i ludzie tworzący ten zespół mają ogromną wartość, a ja naprawdę czuję się tutaj jak w domu. Wspólnie dążymy do osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu” – podkreślił Vingegaard, jak można przeczytać w komunikacie Jumbo-Visma.

Kolarz pochodzący z Hillerslev na Jutlandii prezentuje wysoką formę od początku sezonu – zdobył trzecie miejsce w Paryż-Nicea i zwyciężył w wyścigu Dookoła Kraju Basków. Według doniesień, przedłużenie kontraktu z Vingegaardem obowiązywać będzie przez trzy lata i zagwarantuje mu pensję w wysokości około 2 milionów dolarów za sezon.

Jonas Vingegaard, utalentowany kolarz, zyskał uznanie dzięki świetnym wynikom. W 2021 roku zajął drugie miejsce, a wcześniej zwyciężył w renomowanym wyścigu kolarskim – Tour de France. W tegorocznej edycji zmierzył się ponownie z rywalem Tadejem Pogacarem, który dominował w poprzednich edycjach i wygrał. Vingegaard podkreślił, że czuje się częścią fantastycznego zespołu Jumbo-Visma, który jest dla niego jak drugi dom. Jego wysoka forma potwierdzona jest trzecim miejscem w Paryż-Nicea oraz zwycięstwem w Dookoła Kraju Basków. Przedłużenie kontraktu na trzy lata z pensją wynoszącą około 2 miliony dolarów za sezon to dowód uznania dla jego umiejętności i wkładu w zespół.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: