Strona główna » Kacper Kuszewski – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci

Kacper Kuszewski – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Kacper Kuszewski - kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci (1)

Kacper Melchior Baltazar Kuszewski, urodzony 21 czerwca 1976 roku w Słupsku, to wybitny polski aktor filmowy, dubbingowy, wokalista i znakomita osobowość medialna. Jego artystyczna droga rozpoczęła się w 1989 roku na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zadebiutował jako aktor. Po ukończeniu studiów aktorskich w renomowanej Akademii Teatralnej w Warszawie, Kuszewski z sukcesem zaczął zdobywać uznanie w świecie teatru, filmu i telewizji.

Niezwykłą popularność przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w kultowym serialu “M jak miłość”. Jego wkład w dubbing również jest pamiętany, szczególnie za postacie Myszki Miki, Percy’ego Weasleya w trzech pierwszych filmach “Harry Potter” oraz Luke’a Skywalkera w produkcjach z uniwersum “Gwiezdnych wojen” i komputerowych grach akcji osadzonych w tej epopei.

W 2015 roku Kuszewski zadebiutował jako wokalista solowy, prezentując świetnie przyjęty album pt. “Album rodzinny”. W latach 2016–2018 pełnił również rolę wokalisty w zespole Leszcze. Artysta ten aktywnie uczestniczył w popularnych programach rozrywkowych, takich jak “Jak oni śpiewają”, “Taniec z gwiazdami” czy “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Jego wszechstronność artystyczna, talent oraz charyzma uczyniły go jednym z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny rozrywkowej.

Kacper Kuszewski – kim jest?

Kacper Kuszewski, urodzony 21 czerwca 1976 roku w Słupsku, to wybitny polski aktor o bogatym dorobku artystycznym. Choć urodził się w Słupsku, jego młodość upłynęła głównie w Koszalinie i Gdyni, gdzie jako syn aktorskiej pary zafascynował się sztuką już we wczesnym dzieciństwie. Już w wieku sześciu lat dołączył do chłopięcego chóru, a później podjął długoletnią naukę w szkole muzycznej.

Sceniczną przygodę rozpoczął w 1989 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie imponująco zagrał Gavroche’a w musicalu “Nędznicy”. Pomimo tego, pierwszą rolę na ekranie otrzymał dopiero po dziewięciu latach, biorąc udział w serialu “Litwo, ojczyzno moja” w epizodycznej roli. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Kuszewski nie zwlekał z podjęciem pierwszych kroków na ścieżce kariery aktorskiej. Jego talent zauważyła Barbara Sass, obsadzając go w filmie “Jak narkotyk” przed zakończeniem studiów.

Niezwykłą popularność przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w kultowym serialu “M jak miłość”, którą odgrywał przez imponujące 18 lat. Choć zdobył rozgłos w telewizji, Kuszewski nie pozostał na jednym polu, stale dążąc do doskonalenia swoich umiejętności aktorskich. W 2004 roku podjął podyplomowe studia na Manchester Metropolitan University, a także założył grupę teatralną “Arteria” wraz z kolegami z Akademii Teatralnej.

Teatr stał się dla niego prawdziwą pasją, angażując się zarówno jako aktor, jak i kierownik muzyczny przy kilkunastu spektaklach. Oprócz tego, Kuszewski wykazał się zdolnościami aktorstwa dubbingowego, użyczając głosu postaciom w filmach takich jak “Scooby Doo 2”, “Klub przyjaciół Myszki Miki” czy “Legendy Sowiego Królestwa: Strażnicy Ga’Hoole”.

Poza światem aktorstwa, Kacper Kuszewski zdobył uznanie w programach rozrywkowych. W 2011 roku triumfował w “Tańcu z gwiazdami” w parze z Anną Głogowską, zdobywając pierwsze miejsce i nagrodę Kryształowej Kuli. Ponadto, jako zwycięzca programu “Twoja twarz brzmi znajomo” (2017), zasiadał w fotelu jurorskim przez kolejne sześć sezonów. Jego talent wokalny można było podziwiać także w zespole Leszcze, gdzie pełnił rolę wokalisty w latach 2016-2018.

Kacper Kuszewski to nie tylko aktor znany z roli w “M jak miłość”, ale również wszechstronny artysta, który nieustannie poszerza horyzonty w świecie sztuki.

Kacper Kuszewski – wiek, wzrost, waga

Kacper Kuszewski, urodzony 21 czerwca 1976 roku, obchodzi obecnie 47 lat. Jego wzrost mierzy 171 centymetrów, a waga utrzymuje się w okolicach 78 kilogramów. Kuszewski jawi się jako postać zanurzona w bogatej przeszłości, której piętno nosi z godnością. Jego postawa, zdefiniowana przez wysokość, stanowi jak wyrafinowana melodia, zapisana w miarę upływu czasu.

Osobowość Kacpra emanuje z zakorzenionych doświadczeń, które z biegiem lat wyrzeźbiły w nim wyjątkową głębię. Jest jak starodawne drzewo, mocno zakorzenione w własnych historiach, jednocześnie dostojne i nasycone życiową werwą. Jego figura, wynosząca 171 cm, przypomina kompozycję dźwięków, zapisanych w nutowym ruchu czasu.

Waga Kuszewskiego, stabilizująca się w okolicach 78 kg, stanowi subtelny balans pomiędzy dojrzałą mądrością a wciąż płonącym zapałem do życia. To ciężar niesiony doświadczeniem, ale zarazem lekki, pozwalający mu unosząć się ponad codzienne trudności.

Kacper Kuszewski – życiorys i życie prywatne

Kacper Kuszewski, utalentowany aktor o głębokich korzeniach artystycznych, przynależy do rodziny aktorskiej. Jego matka, Małgorzata Szudarska, i ojciec, Jarosław Kuszewski, byli cenionymi artystami, których talent i oddanie sztuce zaszczepiły w nim miłość do aktorstwa. Urodził się w malowniczym Słupsku, a swoje młodzieńcze lata spędził w Koszalinie i Gdyni.

Rodzice obdarzyli go trzema imionami: Kacper, Melchior i Baltazar, nadając mu tym samym wyjątkowy charakter. W jego rodzeństwie znajduje się siostra, Justyna, która zapewne dzieli z nim pasję do sztuki. Dzieciństwo Kuszewskiego zaznaczone było udziałem w chórze chłopięcym, co stanowiło pierwszy krok w kierunku rozwijania jego artystycznego potencjału.

Po dwunastu latach nauki w szkole muzycznej, gdzie przez siedem lat poszerzał swoje umiejętności w grze na fortepianie w Gdańsku, a następnie w klasie klarnetu w państwowej szkole muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Kuszewski postanowił kontynuować swoją edukację w dziedzinie aktorstwa. W 2004 roku rozpoczął podyplomowe studia aktorskie przy Teatrze Pieśń Kozła, współpracując z uczniami Manchester Metropolitan University.

Jego kariera zawodowa rozkwitła, gdy w 1989 roku zagrał niezapomnianą postać Gavroche’a w musicalu Les Misérables na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Debiut telewizyjny miał miejsce w 1998 roku, kiedy to zaledwie epizodyczną rolą w serialu Litwo, ojczyzno moja, zaczęto dostrzegać jego talent. Rok 1999 przyniósł mu nie tylko niewielką rolę w miniserialu Wszystkie pieniądze świata, lecz także debiut na wielkim ekranie w filmie Barbary Sass Jak narkotyk. Równocześnie ukończył studia w renomowanej Akademii Teatralnej w Warszawie, a później pozostał związany z uczelnią jako asystent.

Jego wszechstronność artystyczna objawiła się już w okresie studenckim, kiedy to otrzymał wyróżnienie za rolę w sztuce Fragmenty z Szekspira podczas XVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Po obronie dyplomu, Kuszewski dołączył do Kabaretu Olgi Lipińskiej, gdzie spędził cztery lata uczestnicząc w wielu znakomitych projektach.

W 2000 roku pojawił się w epizodycznej roli w serialu Twarze i maski oraz w filmie Strefa ciszy. Jednak to rola Marka Mostowiaka w kultowym serialu M jak miłość na antenie TVP2 przyniosła mu ogromną rozpoznawalność, chociaż z jednej strony zaszufladkowała go w tej postaci w oczach wielu widzów.

Jego zaangażowanie artystyczne znalazło odzwierciedlenie również na scenie teatralnej. W 2004 roku, wraz z innymi absolwentami Akademii Teatralnej, założył grupę Przestrzeń Wymiany Działań „Arteria”, z którą w 2005 roku wystawił spektakl Sallinger w reżyserii Michała Sieczkowskiego. Współpraca z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, gdzie brał udział w sztukach reżyserowanych przez Grzegorza Brala, takich jak Makbet czy Pieśń Leara, dodatkowo uwydatniła jego wszechstronność artystyczną.

W 2016 roku zakończył współpracę z Teatrem Pieśń Kozła, a także podjął nowe wyzwanie jako wokalista zespołu Leszcze. W tym czasie nagrał dwa single: „Konfiture” i „Laski Laski”, prezentując swoje umiejętności wokalne. Jego talent muzyczny znalazł również odzwierciedlenie w wydanym w 2015 roku albumie studyjnym pt. Album rodzinny, zawierającym 11 utworów w stylistyce szlagierów międzywojennych.

W życiu prywatnym Kaczera Kuszewskiego odnaleźć trudno, gdyż zawsze dbał o prywatność swoją i swojej rodziny. W grudniu 2015 roku fraza „Kacper Kuszewski” uplasowała się na 10. miejscu w rankingu najpopularniejszych polskich aktorów według Google Zeitgeist, co tylko potwierdza jego miejsce wśród gwiazd.

W 2017 roku Kuszewski zdecydował się na udział w programie rozrywkowym Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie zwyciężył w finale ósmej edycji, a nagrodę o wartości 100 tys. zł przekazał na cele charytatywne, wspierając Centrum Praw Kobiet. Rok ten to także czas jego roli jako Mieczysława Fogga w słuchowisku Ordonka na antenie Programu II Polskiego Radia.

W 2018 roku Kuszewski zakończył współpracę z zespołem Leszcze, a także po osiemnastu latach pożegnał się z rolą w kultowym serialu M jak miłość. Ten okres przyniósł również jego zaangażowanie w programie Joker oraz udział jako juror w programie Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo w latach 2018–2021.

Od 2020 roku możemy podziwiać go w roli hydraulika Sławka w serialu Polsatu Przyjaciółki, co dodatkowo potwierdza jego wszechstronność aktorską. W marcu 2021 roku współprowadził galę Telekamer, a później zagrał Czarka w serialu Tatuśkowie (2021–2022) na antenie Super Polsatu.

Wiosną 2024 roku Kacper Kuszewski powraca na ekran w programie rozrywkowym Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi, kontynuując tym samym swoją imponującą karierę artystyczną. Jego życie prywatne pozostaje zakulisowym tajemniczym aspektem, który zręcznie chroni przed zbytnią ekspozycją mediów.

Kacper Kuszewski – wykształcenie

Kacper Kuszewski, absolwent Liceum Muzycznego w Bydgoszczy specjalizującego się w grze na klarnecie, kontynuował swój rozwój artystyczny na prestiżowej Akademii Sztuk Teatralnych im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po zakończeniu edukacji w tym renomowanym instytucie, zyskał uznanie i doświadczenie, nawiązując owocną współpracę z cenionymi teatrami, takimi jak Teatr Narodowy, Teatr Polski w Warszawie, Teatr Scena Prezentacje, a także Teatr Muzyczny ROMA.

Jego talent i zaangażowanie artystyczne objawiły się nie tylko w dziedzinie muzyki, lecz również w sferze teatralnej. Kuszewski zdobył uznanie publiczności dzięki współpracy z Kabaretem Olgi Lipińskiej, gdzie jego wszechstronność wyrazu artystycznego stała się widoczna.

W ramach współpracy z Teatrem Muzycznym ROMA, Kacper Kuszewski doskonalił swoje umiejętności, stając się nie tylko utalentowanym muzykiem, ale również docenianym aktorem sceny muzycznej. Jego kariera artystyczna stanowi doskonałe połączenie wykształcenia muzycznego i teatralnego, co otwiera przed nim perspektywy udziału w różnorodnych projektach scenicznych.

Ścieżka edukacyjna oraz imponujące portfolio współpracy z prominentnymi instytucjami kulturalnymi podkreślają wyjątkową pozycję Kacpra Kuszewskiego w polskim świecie teatru i muzyki.

Kacper Kuszewski – skąd pochodzi?

Kacper Kuszewski, odmalowany barwami swojego narodzenia w urokliwym Słupsku, szybko przeniósł się w podróż po własnej historii. Chociaż pierwotnie pojawił się na świecie w tym malowniczym zakątku, to to w Koszalinie oraz Gdyni znalazł przestrzeń dla swojego dorastania i kształtowania się jako jednostki.

Słupsk, otoczony historią i tradycją, zapisał go na swej mapie, ale to w Koszalinie i Gdyni, w miastach nadmorskich, tworzył swoje wspomnienia i doświadczenia. To tam, wśród morskich fal i szumów wiatru, Kuszewski rozszerzał horyzonty swojego rozwoju, odkrywając uroki życia na wybrzeżu.

Imię i nazwisko Kacpera Kuszewskiego to nie tylko oznaczenie, ale również otwarcie drzwi do historii związanej z miejscem urodzenia oraz miejscami, gdzie dojrzewał. Słupsk, Koszalin i Gdynia to trzy etapy, które wspólnie tworzą fascynującą opowieść o życiu tego człowieka. Każde z tych miejsc wplata się w tę historię, nadając jej unikalny kontekst i wpływając na jego życiową podróż.

Kacper Kuszewski – rodzina, rodzeństwo

Kacper Kuszewski, narodzony 21 czerwca 1976 roku w Słupsku, jest synem uznanego aktora Jarosława Kuszewskiego (1935–2016) oraz Małgorzaty Szudarskiej (1938–1998). Jego trzy imiona – Kacper, Melchior i Baltazar – są wyrazem rodzicielskiej kreatywności. Młody aktor dorastał głównie w Koszalinie i Gdyni, gdzie zaszczepiano w nim pasję do muzyki. W dzieciństwie zaangażowany był w chór chłopięcy, a następnie przez 12 lat doskonalił swoje umiejętności w szkole muzycznej.

Rodzeństwo Kaczera obejmuje siostrę, Justynę. Fascynujące jest nadanie trzech imion narodzonemu w czerwcu, a nie w styczniu, jak sugeruje tradycja. Choć w Polsce dopuszczalne jest nadawanie dwóch imion, Kacper otrzymał trzy, co jest rzadkością. To wyjątkowe trzy imiona – Kacper, Melchior, Baltazar – są świadectwem radości ojca z narodzin syna.

Kuszewski junior, mimo posiadania trzech imion, zazwyczaj używał jednego – Kacpera. W szkole, gdzie imię to było rzadkie, unikano pomyłek z innymi Kacprami. Jednak w Dzień Trzech Króli, 6 stycznia, celebrował potrójnie, nawiązując do swoich “świętych” imion.

Pochodzi z artystycznej rodziny, gdzie kolędy brzmiały przy choince. Ojciec, Jarosław Kuszewski, był cenionym aktorem i reżyserem teatralnym, a matka, Małgorzata Szudarska, również była aktorką. Razem z siostrą Justyną uczęszczali do szkoły muzycznej, gdzie Kacper rozwijał swoje talenty muzyczne, najpierw grając na pianinie, a później na klarnecie. Po 12 latach nauki w dziedzinie muzyki, podjął studia aktorskie na renomowanej Akademii Teatralnej w Warszawie. Jako student został wyróżniony na łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę w spektaklu “Fragmenty z Szekspira”, zapowiadając tym samym obiecującą karierę aktorską.

Kacper Kuszewski – żona, dzieci

Choć wyznaje ateizm, Kacper Kuszewski nie może sobie wyobrazić Bożego Narodzenia bez dźwięku kolęd. Te szczególne chwile spędza w gronie rodziny, samodzielnie formując pierogi i gotując barszcz. Proces dekorowania choinki, przygotowywania potraw i organizacji wieczerzy wigilijnej przywołuje w nim nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa. Warto podkreślić, że aktor ten posiada nietypowe upodobania muzyczne, gdyż ceni sobie muzykę z epok średniowiecza i renesansu, które stanowią dla niego źródło relaksu i błogiego odpoczynku.

Mimo iż internauci często podpinają pod jego nazwiskiem frazy takie jak “żona”, “ślub” czy “partner”, sam artysta bardzo skrupulatnie strzeże swojej prywatności. Ta ostrożność zaostrza spekulacje, sugerując, że może być gejem. Mimo to, Kuszewski nie komentuje tych doniesień. W wywiadzie udzielonym dwutygodnikowi “Party” w 2011 roku, wyjawił, że podjął decyzję o ochronie swojej prywatności, gdy oglądalność serialu “M jak Miłość” gwałtownie wzrosła. Obserwując losy niektórych swoich znajomych, dostrzegł, jak media się nimi dosłownie “pożywiły”. Wówczas przyznał, że prywatnie jest bardzo szczęśliwy, a jego serce jest już zajęte. “Mam uregulowane życie osobiste, nie jestem dostępny” – stwierdził. Pomimo tej otwartości co do swojego szczęścia, nie ujawnił jednak, kim jest tajemnicza osoba, która sprawiła, że jego życie stało się pełne radości.

Kacper Kuszewski – Instagram

Na platformie społecznościowej Instagram, użytkownik o nazwie Kacper Kuszewski, czyli @kacper_kuszewski, zgromadził imponujące grono obserwujących przekraczające liczbę 16,6 tysiąca. Jego profil prezentuje się okazale z 17 tysiącami obserwujących, 143 kontami, które sam obserwuje, oraz 77 publikacjami, zawierającymi zarówno zdjęcia, jak i filmy, dostępne dla publiczności na Instagramie.

Kacper Kuszewski, poprzez staranne i przemyślane publikacje, oferuje swoim obserwatorom niepowtarzalny wgląd w swoje codzienne życie. Zrównoważona relacja między liczbą obserwujących a obserwowanymi świadczy o umiejętności utrzymania harmonii w wirtualnych relacjach.

Aktywność Kuszewskiego na Instagramie, widoczna w liczbie 77 postów, prezentuje różnorodne aspekty jego zainteresowań i pasji. To miejsce, gdzie estetyka i narracja splatają się, tworząc spójną opowieść dla społeczności online.

Profil Kacpra Kuszewskiego nie tylko przyciąga uwagę liczbą obserwujących, ale również jakością treści, co świadczy o zdolności do przyciągania uwagi i budowania autentycznego związku z widzami. Dla miłośników inspirujących i zrównoważonych treści, @kacper_kuszewski stanowi fascynującą podróż przez świat tego utalentowanego twórcy.

Kacper Kuszewski – Wikipedia

Kacper Kuszewski, uznany redaktor i aktywny uczestnik społeczności Wikipedia, doskonale wpisuje się w obraz profesjonalizmu i zaangażowania na tej platformie. Jego wkład w rozwój encyklopedii jest niekwestionowany, a talent w tworzeniu treści wyraźnie wyróżnia go wśród innych redaktorów.

Jako redaktor Wikipedia, Kacper Kuszewski nie tylko demonstrował głęboką wiedzę w różnych dziedzinach, ale również odznaczał się umiejętnością klarownego przekazywania informacji. Jego artykuły cechują się nie tylko wysoką jakością merytoryczną, ale także precyzyjnym i zrozumiałym językiem, co wpływa pozytywnie na rzetelność dostarczanych przez nie informacji.

Niezachwiana determinacja w dążeniu do doskonałości czyni Kacpra Kuszewskiego szanowanym członkiem społeczności Wikipedia. Jego wkład jest istotnym elementem w budowaniu zasobów encyklopedii, zyskując uznawanie zarówno wśród użytkowników, jak i współredaktorów. Wielostronny talent Kacpra Kuszewskiego stanowi istotną wartość dla społeczności Wikipedia, podkreślając jej renomę jako źródła rzetelnej i wysokiej jakości wiedzy.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: