Strona główna » Karol Strasburger – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci

Karol Strasburger – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Karol Strasburger - kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci (1)

Karol Strasburger, ceniony polski aktor i prezenter, zdobył ogromną popularność jako gospodarz teleturnieju “Familiada”, emitowanego na antenie TVP2 od 1994 roku. Jego niekwestionowany talent prowadzenia programów sprawił, że stał się rozpoznawalną twarzą polskiego show-biznesu. W 2009 roku dołączył do obsady serialu “Pierwsza miłość”, wcielając się w postać Karola Wekslera.

Karol Strasburger to postać, której znaczenie dla polskiego środowiska telewizyjnego jest trudne przecenić. Jego rola w “Familiadzie” przekroczyła granice popularności, stając się nieodłącznym elementem polskiej kultury rozrywkowej. Nie tylko jest utalentowanym prezenterem, lecz również wszechstronnym aktorem, jak udowadniają jego występy w “Pierwszej miłości”.

W teleturnieju “Familiada” Strasburger emanuje humorem i charyzmą, tworząc atmosferę przyjazną dla widzów. Jego umiejętność łączenia wirtuozerskiego prowadzenia z bezpośredniością sprawiła, że program zdobył miejsce w sercach widzów na przestrzeni lat. W “Pierwszej miłości” aktor przekonuje widzów swoją wszechstronnością, angażując się w kreację postaci Karola Wekslera.

Karol Strasburger to nie tylko celebryta, ale również utalentowany artysta, którego wkład w polską telewizję i film jest niezaprzeczalny. Jego długoletnia obecność na ekranie świadczy o trwałym wpływie, jaki wywarł na rodzimą scenę rozrywkową.

Karol Strasburger – kim jest?

Karol Strasburger, urodzony 2 lipca 1947 roku w Warszawie, to ceniony polski aktor, prezenter i sportowiec. Jego wieloaspektowe życie obejmuje sukcesy zarówno na scenie, w teatrze, jak i w świecie telewizji.

W młodości, jako utalentowany gimnastyk, reprezentował klub Legia Warszawa, osiągając nawet drużynowe mistrzostwo Polski w 1964 roku. Niezwykle wszechstronny, eksperymentował także z występami w cyrku, co dodatkowo podkreśla jego różnorodność.

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie w 1965 roku, Strasburger rozpoczął studia na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie, by później z sukcesem ukończyć Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1971 roku.

Karol Strasburger zadebiutował na ekranie w serialu “Kolumbowie” w 1970 roku, a po ukończeniu studiów zdobył uznanie na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Jego bogate portfolio zawiera udział w produkcjach takich jak “Wielki Szu”, “Polskie drogi”, “Przystań”, “Czarne chmury” czy “Agent nr 1”. Współpracował również przy serialach takich jak “Na Wspólnej”, “Kameleon”, “Klan”, “Ekstradycja 2” i “W labiryncie”.

Jednak to rola gospodarza teleturnieju “Familiada” od 1994 roku przyniosła Strasburgerowi największą popularność. Program ten, emitowany na antenie TVP2, stał się kultowy, a dowcipy Strasburgera na jego początku weszły do historii.

Poza pracą w telewizji, Karol Strasburger jest zapalonym miłośnikiem sportu, szczególnie tenisa. W 2008 roku zadebiutował jako autor książki “Apetyt na życie” i pojawił się w teledysku zespołu Afromental.

Życie prywatne aktora obejmuje trzy małżeństwa. Jego obecna żona, Małgorzata Weremczuk, została matką ich córki, Laury, która przyszła na świat w 2019 roku. Karol Strasburger to postać, której wpływ na polską kulturę rozrywkową i telewizyjną jest trudny do przecenienia.

Karol Strasburger – wiek, wzrost, waga

Karol Strasburger, urodzony 2 lipca 1947 roku, obecnie liczy sobie 76 lat. Jego imponująca postura obejmuje wzrost na poziomie 180 cm, a waga utrzymuje się w granicach około 80 kg. To wybitny polski aktor, prezenter i sportowiec, którego kariera obejmuje szerokie spektrum osiągnięć zarówno w dziedzinie teatru, jak i telewizji.

Za młodu Karol Strasburger uprawiał gimnastykę sportową, reprezentując klub Legia Warszawa, a jego talent zaowocował drużynowym mistrzostwem Polski w 1964 roku. Oprócz sukcesów sportowych, eksperymentował także ze światem cyrku.

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w 1965 roku, Strasburger rozpoczął studia na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie, a potem ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1971 roku.

Jego debiut na ekranie miał miejsce w 1970 roku w serialu “Kolumbowie”. Później zdobył uznanie zarówno na scenie teatralnej, jak i w telewizji, biorąc udział w produkcjach takich jak “Wielki Szu”, “Polskie drogi”, “Przystań” i “Czarne chmury”.

Karol Strasburger – życiorys i życie prywatne

Karol Strasburger, syn Edwarda Karola Strasburgera (1920−2002) i Ireny Łyżwińskiej (1920−1968), urodził się w rodzinie niemieckich ewangelików, którzy osiedlili się w Warszawie pod koniec XVIII wieku. Jego dziadek, profesor Edward Karol Strasburger, zdobył uznanie w środowisku naukowym.

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie w 1965 roku, rozpoczął studia na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie, by później przenieść się na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Lata 1967–1971 poświęcił na zgłębianie sztuki aktorskiej na tej renomowanej uczelni.

Jako młody człowiek aktywnie uczestniczył w życiu sportowym, trenując gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa, gdzie w 1964 roku zdobył drużynowe mistrzostwo Polski. Dodatkowo, eksperymentował z artystycznymi wyrazami swojej osobowości poprzez występy cyrkowe.

Jego debiut aktorski miał miejsce w 1970 roku w serialu “Kolumbowie”. Po ukończeniu studiów na PWST, dołączył do zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy, gdzie pełnił rolę aktora do połowy lat 80. Zagrał w spektaklach takich jak “Król Lear” w reżyserii Jerzego Jarockiego (1977), “Mord w katedrze” (1983) również w reżyserii Jarockiego, “Noc Listopadowa” (1978) pod kierunkiem Macieja Prusa oraz “Operetka” Witolda Gombrowicza. W latach 70. pojawił się również w filmach wschodnioniemieckich i czechosłowackich, zdobywając uznanie.

W 1991 roku brał udział w wyborach do Sejmu z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Od września 1994 roku zyskał rozpoznawalność jako gospodarz teleturnieju “Familiada”. Poza światem telewizji, wydał książkę kulinarną “Apetyt na życie” w 2008 roku. W 2010 roku pojawił się w teledysku do piosenki „Rock&Rollin’ Love” grupy Afromental. Aktywnie uczestniczył także w charytatywnych projektach, takich jak udział w 71. edycji teleturnieju “Jeden z dziesięciu” w 2012 roku.

Jego życie prywatne było związane z trzema małżeństwami. Pierwsze z Barbarą Burską zakończyło się rozwodem. W 1981 roku poślubił Irenę Morcińczyk, z którą był związany do jej śmierci w 2013 roku. Następnie, 10 sierpnia 2019 roku, wziął ślub z Małgorzatą Weremczuk, z którą ma córkę Laurę, urodzoną w 2019 roku. Karol Strasburger, artysta wszechstronny i utalentowany, nie tylko odnosił sukcesy w świecie aktorstwa, ale również pozostawał zaangażowany w różnorodne przedsięwzięcia społeczne i artystyczne.

Karol Strasburger – wykształcenie

W 1965 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Warszawie. Początkowo podjął studia na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie, by później zakończyć edukację na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, gdzie kształcił się w latach 1967–1971.

W okresie młodości zaangażował się w intensywną działalność sportową, trenując gimnastykę sportową w renomowanym klubie Legia Warszawa. Jego osiągnięcia w tej dziedzinie osiągnęły apogeum w 1964 roku, gdy zdobył drużynowe mistrzostwo Polski.

Karol Strasburger to nie tylko utalentowany aktor, ale także wszechstronny artysta, który eksplorował swoje umiejętności w cyrku. Jego kariera scenicznego aktorstwa rozwijała się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie pełnił rolę aktora od 1971 do 1983 roku.

Należy podkreślić, że Strasburger posiadał nie tylko wyjątkowe zdolności aktorskie, ale także zdobył solidne wykształcenie, co potwierdzają studia na renomowanych uczelniach. Jego związki zarówno z światem teatru, jak i sportu, świadczą o niezwykłym zróżnicowaniu jego pasji i talentów.

Karol Strasburger – skąd pochodzi?

Karol Strasburger, znakomita postać, wywodzi się z zacnej stolicy Polski, jaką jest Warszawa. Urodzony w sercu stołecznego kraju, jest nieodłącznie związany z kulturowym i historycznym krajobrazem Warszawy. To ikoniczne miasto, bogate w dziedzictwo i dynamiczną atmosferę, stanowiło kolebkę jego życia oraz tło dla jego kształtujących lat.

Warszawa, słynąca z wytrwałości i ducha walki, wychowała niezliczone talenty, a Karol Strasburger jest tego wyjątkowym dowodem. Jego korzenie w Warszawie łączą go nie tylko z geograficznym krajobrazem, lecz również z artystycznymi i intelektualnymi nurtami przepływającymi przez żyły tego miasta.

Karol Strasburger – rodzina, rodzeństwo

Karol Strasburger, postać o wybitnym dziedzictwie, jest synem Edwarda Karola Strasburgera (1920−2002) oraz Ireny Łyżwińskiej (1920−1968). Edward Karol Strasburger wywodził się z rodziny niemieckich ewangelików, którzy w końcu XVIII wieku przybyli do Warszawy z Freibergu w Saksonii. Jego matka, Irena Łyżwińska, stanowiła drugą połowę tej wyjątkowej pary.

Rodzina Strasburgera ma również drugiego syna, Edwarda Strasburgera, który zdobył uznanie jako ekonomista. Braterskie więzi między Karolem a Edwardem budują fundament rodzinnej spójności i wspólnego dziedzictwa.

Ponadto, Karol Strasburger jest wnukiem profesora Edwarda Karola Strasburgera, co niewątpliwie nadaje mu wyjątkowe połączenie z naukową i kulturową historią rodziny. Ta bogata genealogia ukazuje, jak różnorodne dziedzictwo kulturowe i intelektualne złożyło się na kształtowanie charakteru Karola Strasburgera.

Wspomniana rodzina, skupiająca w sobie zarówno elementy niemieckiego dziedzictwa, jak i polskiego kontekstu, tworzy kontekst dla życiowej drogi Karola Strasburgera. Jego rodzeństwo, z bratem Edwardem na czele, dopełnia obrazu tej wybitnej rodziny, której wpływ na życie i osiągnięcia Karola są niezaprzeczalne.

Karol Strasburger – żona, dzieci

Karol Strasburger, postać o bogatym życiorysie, przeszedł trzy małżeństwa, z każdym pozostawiając trwałe ślady. Jego pierwszą żoną była uznana aktorka Barbara Burska, znana z ikonicznych produkcji “Miś” i “Czterdziestolatek”. Niestety, to małżeństwo nie przetrwało próby czasu. W 1981 roku Strasburger zawarł związek małżeński po raz drugi, wybierając Irenę Morcińczyk, którą poznał na wyścigach samochodowych, gdzie obydwoje byli zapalonymi kibicami. Ich miłość zaczęła się od ukradkowych spojrzeń, przypadkowych spotkań, aż w końcu obydwoje powiedzieli sobie “tak”. Mimo że Irena wyróżniała się wyrazistym stylem życia, znanym ze szczególnego makijażu i krzykliwych strojów, ich związek przetrwał ponad 30 lat, aż do śmierci Ireny w 2013 roku. Z tego związku nie wynikły dzieci.

Sześć lat po utracie drugiej żony, w 2019 roku Strasburger wziął ślub po raz trzeci, tym razem z Małgorzatą Weremczuk, znacznie młodszą rozwódką urodzoną w 1984 roku. Poznali się, gdy Małgorzata była wokalistką na weselu, na którym bawił się aktor. Ich ślub odbył się w Konstancinie pod Warszawą, utrzymany w tonacji zieleni, nawiązującej do filmu, w którym Strasburger kiedyś występował.

Mimo różnicy wieku wynoszącej aż 37 lat, Strasburger i Małgorzata zdecydowali się na ojcostwo. Aktor, mając 72 lata, został ojcem po raz pierwszy, witając na świat córkę Laurę w 2019 roku. Zdecydowali się sami wychowywać dziecko, bez udziału opiekunki, przekonani, że taka decyzja przyniesie długoterminowe korzyści.

Karol Strasburger, ceniony za swoje poczucie humoru, niekiedy staje się obiektem memów w sieci, ale z humorem podchodzi do tych sytuacji. Jego partnerka, Małgorzata, podkreśla jego niezwykłe poczucie humoru, a aktor sam nie ukrywa radości płynącej z życia u boku ukochanej oraz radości ojcostwa w późnym okresie życia. Mieszka na pięknej posiadłości w Konstancinie pod Warszawą, co stanowi jedno z wielu aspektów urozmaiconego życia Karola Strasburgera.

Karol Strasburger – Instagram

Na platformie Instagram, Karol Strasburger, znanego aktora i osobowość telewizyjną, śledzi już ponad 18,5 tysiąca użytkowników. Jego oficjalny profil (@karolstrasburger.official) gromadzi entuzjastów zainteresowanych najnowszymi postami oraz zdjęciami. Z ponad 19 tysiącami obserwujących, 376 śledzących, i 203 publikacjami, strona ta staje się wirtualnym oknem do życia artysty.

Profil ten prezentuje różnorodne treści, ukazujące zarówno kulisy kariery Strasburgera, jak i fragmenty jego codziennego życia. Dzięki opublikowanym postom i filmom użytkownicy mają szansę spojrzeć zza kulis na jego aktywności, zainteresowania oraz relacje z otoczeniem.

Jako znana postać mediów społecznościowych, Karol Strasburger utrzymuje aktywność online poprzez regularne aktualizacje. Zdjęcia i filmy na jego profilu zręcznie oddają atmosferę różnorodnych wydarzeń, w których uczestniczy, podkreślając jednocześnie jego wszechstronność oraz pozytywne podejście do życia.

Wartościowy kontent, jaki oferuje na swoim Instagramie, sprawia, że Karol Strasburger staje się nie tylko rozpoznawalną postacią w świecie show-biznesu, ale także inspirującym obiektem zainteresowania dla swoich obserwatorów. Jego umiejętność budowania społeczności online oraz dostarczania ciekawej i autentycznej zawartości sprawia, że liczba jego followersów stale rośnie, co potwierdza atrakcyjność jego Instagramowego świata dla fanów.

Karol Strasburger – Wikipedia

Karol Strasburger posiada obszerny artykuł na platformie Wikipedia, ukazujący jego życiorys i znaczące dokonania. W obszernym wpisie omówione są kluczowe elementy z życia tej wybitnej postaci, obejmujące zarówno aspekty zawodowe, jak i prywatne. W artykule przedstawione są informacje dotyczące jego kariery aktorskiej, począwszy od debiutu w serialu “Kolumbowie” po role teatralne, filmowe i telewizyjne, co ukazuje różnorodność jego talentu artystycznego.

Wprowadzenie do życiorysu obejmuje także aspekty osobiste, takie jak małżeństwa i rodzina. Opisuje on trzy małżeństwa Strasburgera oraz relacje z partnerkami życiowymi, przy czym szczególny nacisk kładzie na emocjonalną stronę tych związków.

Artykuł na Wikipedii to nie tylko sucha relacja faktów, lecz również próba ukazania bogatej i złożonej osobowości Karola Strasburgera. Zastosowanie precyzyjnego języka i rzetelne przedstawienie informacji sprawiają, że artykuł jest wiarygodnym źródłem wiedzy o życiu i karierze tej wyjątkowej postaci w świecie rozrywki i kultury.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: