Strona główna » Robert Lewandowski – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci

Robert Lewandowski – kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Robert Lewandowski - kim jest, wiek, wzrost, życiorys i życie prywatne, wykształcenie, rodzina, żona, dzieci

Robert Lewandowski, polski napastnik, obecnie reprezentujący hiszpański klub FC Barcelona i pełniący rolę kapitana w reprezentacji Polski, to uznany piłkarz swojego pokolenia. Jego talent i umiejętności umiejscawiają go wśród najlepszych napastników w historii futbolu. Zdobył ponad 600 goli w rozgrywkach klubowych i międzynarodowych.

Rozpoczął swoją karierę w Lechu Poznań, gdzie zdobył tytuł króla strzelców i sięgnął po mistrzostwo Polski. Następnie, w 2010 roku, dołączył do Borussii Dortmund, gdzie osiągnął sukcesy, zdobywając dwa tytuły krajowe i zostając królem strzelców Bundesligi. W 2014 roku przeniósł się do Bayernu Monachium, gdzie regularnie zdobywał mistrzostwo Niemiec i osiągnął wiele indywidualnych sukcesów, w tym rekordową liczbę goli w jednym sezonie Bundesligi.

W 2020 roku, z Bayernem, triumfował w mistrzostwach, pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów UEFA, stając się królem strzelców tych rozgrywek. W 2021 roku, po zdobyciu Klubowego Mistrzostwa Świata, przeszedł do FC Barcelony za rekordową kwotę 45 milionów euro. W sezonie 2022/2023 kontynuował swoje imponujące występy, zdobywając mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii, a także zostając najlepszym strzelcem obu turniejów. Lewandowski, drugi najlepszy strzelec w historii Bundesligi, utrzymuje swoją pozycję jako najskuteczniejszy obcokrajowiec w tej lidze.

Robert Lewandowski – kim jest?

Robert Lewandowski, polski piłkarz światowej klasy, rozpoczął swoją profesjonalną karierę w Partyzantce Leszno. Choć nie był wówczas jej oficjalnym graczem, aktywnie uczestniczył w treningach. Następnie przez siedem lat reprezentował barwy Varsovii Warszawa (1997-2004), przechodząc krótko w 2005 roku przez Delte Warszawa i Legię II Warszawa (2005-2006). W 2007 roku dołączył do Znicza Pruszków, gdzie imponująco strzelił 37 goli w ciągu dwóch lat.

Jego talent przyciągnął uwagę niemieckiego giganta piłkarskiego, Borussii Dortmund. W 2010 roku Lewandowski, który wcześniej grał w Zniczu Pruszków, został sprzedany za 4,5 miliona euro (w porównaniu, Znicz Pruszków zapłacił za niego jedynie 5 tysięcy złotych w 2007 roku). Jego wartość rosła wraz z umiejętnościami, a już w debiutanckim sezonie zdobył z Borussią mistrzostwo Niemiec. Sławę zyskał także strzelając trzy bramki w finale Pucharu Niemiec przeciwko Bayernowi Monachium, co przyniosło mu tytuł króla strzelców i olbrzymią popularność. Kolejnym sukcesem były występy w Lidze Mistrzów 2012/2013, gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców.

W tym samym czasie Lewandowski reprezentował Polskę, m.in. podczas Euro 2012, a w 2014 roku został kapitanem drużyny pod wodzą selekcjonera Adama Nawałki.

Po zakończeniu kontraktu z Borussią Dortmund, Lewandowski przeniósł się do Bayernu Monachium. Już w pierwszym meczu dla nowego klubu zdobył bramkę, a 22 września 2015 roku zapisał się w historii futbolu, strzelając pięć goli w dziewięć minut, bijąc rekordy Guinnessa. Nominowany do Złotej Piłki FIFA, zajął czwarte miejsce.

Rodzina Lewandowskiego ma silne korzenie sportowe, z matką siatkarką i ojcem grającym w piłkę nożną i uprawiającym judo. Jego ojciec zmarł na nowotwór, gdy Lewandowski był nastolatkiem. Na studiach poznał swoją przyszłą żonę, Annę Stachurską, wielokrotną medalistkę w karate. To właśnie tam zaczęła się historia jednego z najwybitniejszych piłkarzy polskiego futbolu.

Robert Lewandowski – wiek, wzrost, waga

Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku, co oznacza, że obecnie ma 35 lat. Jego wzrost to 185 centymetrów, co nadaje mu imponującą prezencję na boisku. Jeśli chodzi o wagę, to utrzymuje się ona na poziomie 81 kilogramów.

Urodzony w Polsce, Lewandowski zyskał międzynarodową sławę dzięki swojemu talentowi piłkarskiemu. Jego umiejętności sprawiły, że stał się jednym z najbardziej cenionych napastników na świecie. Obecnie, będąc w wieku 35 lat, wciąż utrzymuje wysoką formę fizyczną, co pozwala mu osiągać znakomite wyniki na boisku.

Jego wzrost, wynoszący 185 centymetrów, przyczynia się do jego dominującej roli w grze głową oraz sprawia, że jest trudnym przeciwnikiem dla obrońców. Waga 81 kilogramów stanowi solidną bazę dla jego siły fizycznej i dynamiki podczas gry.

Robert Lewandowski – życiorys i życie prywatne

Robert Lewandowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, przyszedł na świat 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Jego kariera w futbolu rozwija się na pozycji napastnika, a z honorem reprezentuje Polskę zarówno w kadrze narodowej, jak i jako kapitan drużyny.

Pochodząc z rodziny o silnych tradycjach sportowych, Lewandowski od najmłodszych lat miał kontakt z piłką nożną. Jego matka i siostra grały w siatkówkę, a ojciec, pasjonat piłki nożnej i judo, przekazał mu miłość do tego sportu. Pierwsze kroki na boisku stawiał w klubie Partyzant Leszno, a potem dołączył do Varsovii Warszawa, gdzie rozpoczął swoją juniorską karierę w wieku 9 lat. Z uwagi na niewielki wzrost i drobną posturę, zyskał przydomek “Bobek”.

W 2017 roku zakończył studia licencjackie na kierunku wychowanie fizyczne o specjalizacji trenersko-menedżerskiej, co dodaje mu dodatkowego wymiaru jako zawodnika z perspektywą trenerską.

Pierwszym kluczowym momentem w jego karierze był transfer do Znicza Pruszków w 2006 roku za symboliczne 5 tysięcy złotych. Tam przez dwa sezony został królem strzelców kolejno w III i II lidze. W 2008 roku przeniósł się do Lecha Poznań, zdobywając w 2010 roku Mistrzostwo Polski i tytuł króla strzelców.

Następnie nadszedł czas na zagraniczną przygodę. W 2010 roku podpisał kontrakt z niemiecką Borussią Dortmund, gdzie występował przez cztery sezony. Zdobył tam m.in. dwukrotnie mistrzostwo Niemiec oraz koronę króla strzelców Bundesligi w sezonie 2013/14. W 2014 roku dołączył do Bayernu Monachium, z którym odniósł liczne sukcesy, w tym trzykrotnie Superpuchar Niemiec oraz tytuły króla strzelców w sezonach 2015/16, 2017/18 i 2018/19.

Poza boiskiem, Lewandowski zdobywał także uznanie w plebiscytach sportowych, zdobywając tytuły piłkarza roku, sportowca roku i najlepszego piłkarza ekstraklasy. W 2017 roku wyrównał i pobił rekord Włodzimierza Lubańskiego, stając się najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski.

Życie prywatne Lewandowskiego układa się równie udanie. Od 2013 roku jest mężem Anny Lewandowskiej, byłej reprezentantki Polski w karate tradycyjnym. Para ma dwie córki, Klárę i Laurę.

Poza światem piłki nożnej, Robert Lewandowski angażuje się w różnorodne przedsięwzięcia. Od 2014 roku pełni rolę ambasadora dobrej woli UNICEF, a wraz z żoną wspiera akcje charytatywne, takie jak Szlachetna Paczka i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Jeśli chodzi o finanse, według rankingu Forbesa z 2019 roku, Lewandowscy zajęli 88. miejsce na liście najbogatszych Polaków. Zgodnie z niemieckim “Bildem”, zarabiając rocznie 20 milionów euro, Robert jest najbardziej dochodowym piłkarzem Bundesligi. Jego liczne sukcesy, zarówno na polu gry, jak i poza nim, sprawiają, że Robert Lewandowski jest ikoną polskiego sportu i jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie.

Robert Lewandowski – wykształcenie

Robert Lewandowski, polski piłkarz urodzony 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie, wychowywał się w rodzinie z silnymi tradycjami sportowymi. Jego ojciec był zawodnikiem trzecioligowego Hutnika Warszawa, uprawiając judo i piłkę nożną, a matka była siatkarką i lekkoatletką. Po śmierci ojca, matka objęła funkcję kierownika hali sportowej i działała w klubie Partyzant. Robert ma starszą siostrę, również związana z siatkówką.

Młody Lewandowski wychowywał się w Lesznie, gdzie ukończył szkołę podstawową i gimnazjum. Następnie uczęszczał do LXII Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, a później podjął naukę wieczorową, by móc poświęcić się treningom w Legii Warszawa. Wrócił jednak do swojego liceum po przejściu do Znicza Pruszków w 2006 roku, gdzie zdał maturę w maju 2007.

Po ukończeniu liceum, Lewandowski rozpoczął studia w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie. W 2017 roku z wyróżnieniem obronił pracę licencjacką, a w 2020 roku uzyskał tytuł magistra, broniąc pracy dotyczącej analizy składu ciała i wydolności tlenowej studentów.

Już od dzieciństwa Robert przejawiał zainteresowanie piłką nożną, doskonaląc swoją technikę i analizując treningi nagrane w przydomowym ogrodzie. Jego piłkarskimi idolami byli Roberto Baggio, Alessandro Del Piero i Thierry Henry. Oprócz piłki nożnej, próbował swoich sił w biegach przełajowych, judo, boksie, siatkówce i tenisie stołowym.

Jego pasja do piłki nożnej rozwijała się od najmłodszych lat, a obecnie, jako jedna z najważniejszych postaci światowego futbolu, Lewandowski nie tylko odnosi sukcesy na boisku, ale także zdobył wykształcenie, które pozwala mu spojrzeć na sport z perspektywy trenersko-menedżerskiej.

Robert Lewandowski – skąd pochodzi?

Robert Lewandowski, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, przyszedł na świat w Warszawie, co stanowi jego miejsce urodzenia. Urodzony 21 sierpnia 1988 roku, piłkarz ten związany jest z polskim futbolem od najwcześniejszych lat swojego życia. Jego talent rozwijał się na boiskach stolicy Polski, gdzie narodziła się jego pasja do piłki nożnej.

Warszawa, będąca sercem Polski, jest miejscem, w którym Lewandowski zaczynał swoją niezwykłą karierę. To tutaj kształtował swoje umiejętności, rozwijając się pod okiem lokalnych trenerów i doświadczonych zawodników. Stolica stała się dla niego areną, na której zaczęły się pisać pierwsze rozdziały jego futbolowej historii.

Urodzony w tym dynamicznym i kulturalnym mieście, Lewandowski nie tylko reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, ale również jest dumny ze swojego miejsca urodzenia. Warszawa, pełna historii i tradycji, odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się tego wybitnego sportowca. To tutaj, na ulicach Warszawy, rozpoczęła się jego droga ku jednemu z najbardziej imponujących sukcesów w światowym futbolu.

Robert Lewandowski – rodzina, rodzice, rodzeństwo

Robert Lewandowski, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, spędził swoje dzieciństwo w Pruszkowie, a jego rodzina składała się z czterech osób – rodziców, siostry i samego zawodnika. Ojciec Roberta, Krzysztof Lewandowski, był aktywnym sportowcem, trenującym judo i grającym w piłkę nożną, a jego zmagania miały miejsce w trzecioligowym Hutniku Warszawa.

Młodszy o trzy lata od Roberta, Milena, siostra piłkarza, także miała swój udział w świecie sportu, będąc członkiem kadry narodowej juniorek w siatkówce. Rodzina Lewandowskiego zamieszkiwała w Lesznie, gdzie Robert ukończył szkołę podstawową i gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych im. Stefana Batorego.

Rozgrywający swoje pierwsze futbolowe kroki w Pruszkowie, Lewandowski szybko stał się jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy swojego pokolenia. Jego droga do sukcesu zaczęła się w rodzinnym gronie, gdzie wsparcie rodziców i siostry odegrało istotną rolę w kształtowaniu jego pasji i umiejętności piłkarskich.

Rodzice Roberta, Krzysztof i Iwona Lewandowscy, pełnili ważną rolę nie tylko jako rodzina, ale także jako wsparcie dla młodego piłkarza w realizacji jego marzeń sportowych. To właśnie dzięki temu otoczeniu Robert Lewandowski mógł rozwijać swój talent i z czasem stać się jednym z najwybitniejszych sportowców w historii polskiego futbolu.

Robert Lewandowski – żona, dzieci

W 2011 roku Robert Lewandowski zorganizował romantyczne wakacje na Malediwy, gdzie zdecydował się oświadczyć Annie Stachurze. Para, pełna miłości i zaangażowania, zawarła związek małżeński w 2013 roku, wymieniając przysięgę w kościele św. Anny w Serocku, a uroczystość weselną zorganizowano w Trębkach Nowych. Mimo że obecnie cieszą się ogromną popularnością i majątek, na początku ich życia razem nie zawsze było łatwo.

Anna i Robert Lewandowscy, jedna z najbardziej rozpoznawalnych par w Polskim show-biznesie, dzielą się obowiązkami rodzicielskimi wychowując dwie urocze córki: 6-letnią Klarę oraz 3-letnią Laurę. Mimo światowej sławy i sukcesów na boisku, para stawia rodzinę na pierwszym miejscu, starając się zapewnić swoim córkom szczęśliwe dzieciństwo.

Ostatnio, Anna, żona uznawanego piłkarskiego asa, podzieliła się z fanami niespodziewaną wiadomością na Instagramie. Informacja ta wzbudziła zainteresowanie i ciekawość społeczności internetowej, rzucając nowe światło na życie prywatne tej znanej pary. Mimo medialnego zainteresowania i wymagań związanych z kariery piłkarskiej Roberta, Anna i Robert Lewandowscy starają się zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, budując pełne miłości i zrozumienia małżeństwo.

Robert Lewandowski – Instagram

Na platformie społecznościowej Instagram, Robert Lewandowski, oznaczony jako “_rl9”, przyciąga uwagę swoimi aktualnościami. Jego konto obserwuje ponad 35,5 miliona użytkowników, podczas gdy on sam śledzi 119 profili. Zawartość konta skupia się głównie na życiu piłkarskim Lewandowskiego, reprezentującego Polskę z emblematem 🇵🇱 oraz aktualnych dokonań w klubie 🔵🔴 @fcbarcelona. Znak #RL9 stanowi swoiste motto piłkarza.

Konto zawiera ponad 2 000 postów, prezentując różne aspekty życia zawodowego i osobistego Lewandowskiego. Dodatkowo, informacje o współpracy komercyjnej można uzyskać poprzez skierowanie zapytań handlowych na adres RL9Group@caa.com. Platforma udostępnia także link do strony rl9.komi.io, co sugeruje dostęp do dodatkowych treści lub ofert.

Warto zauważyć, że Robert Lewandowski jest obecnie związany z @laczynaspilka, co świadczy o jego aktywnym zaangażowaniu w polską piłkę nożną. Ponadto, znajduje się w klubie @fcbarcelona, co jest istotnym elementem jego kariery.

Robert Lewandowski – Wikipedia

Robert Lewandowski posiada obszerny artykuł na platformie Wikipedia, dostarczając szczegółowych informacji na temat życia, kariery piłkarskiej i osiągnięć tego polskiego sportowca. Artykuł obejmuje wiele aspektów, takich jak jego narodziny w Warszawie 21 sierpnia 1988 roku, wychowanie w rodzinie z tradycjami sportowymi, oraz pierwsze kroki w piłce nożnej w klubie Partyzantka Leszno.

Początki kariery Lewandowskiego w klubach takich jak Varsovia Warszawa, Delta Warszawa, czy Znicz Pruszków są szczegółowo opisane, podobnie jak sukcesy zdobywane w Lechu Poznań, Borussii Dortmund i Bayernie Monachium. Artykuł przedstawia także jego znaczące osiągnięcia, takie jak tytuły króla strzelców, zdobycie mistrzostw krajowych, a także udział w prestiżowych turniejach, w tym Mistrzostwach Europy i Klubowych Mistrzostwach Świata.

W sekcji dotyczącej życia osobistego artykuł wspomina o małżeństwie z Anną Stachurską, również znaną sportową postacią, oraz o ich dwóch córkach. Dodatkowo, artykuł zawiera informacje na temat zaangażowania Lewandowskiego w działania charytatywne, jego statusu na platformach społecznościowych, jak również wszelkich nagród i wyróżnień zdobytych na przestrzeni kariery.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: