Strona główna » Martyna Wojciechowska – kim jest, mąż, dzieci, życie prywatne, co o niej wiemy?

Martyna Wojciechowska – kim jest, mąż, dzieci, życie prywatne, co o niej wiemy?

przez Rafał Górecki
0 komentarz
Martyna Wojciechowska - kim jest, mąż, dzieci, życie prywatne, co o niej wiemy (2)

Martyna Wojciechowska jest wyjątkową kobietą o wielu pasjach, w tym wspinaczce, nurkowaniu, rajdach i podróżach. Jest znana jako popularna dziennikarka i podróżniczka, posiadająca Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową na pojazdy dwu- i czterokołowe. W roku 2002, jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej, ukończyła słynny Rajd Dakar. Od 2009 roku prowadzi program podróżniczy “Kobieta na krańcu świata” na antenie stacji TVN. Przez dekadę pełniła funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji “National Geographic” oraz Discovery (2007-2017). W latach 2002-2010 osiągnęła swój cel zdobywając “Koronę Ziemi”, czyli wspinając się na najwyższe szczyty każdego z kontynentów.

Martyna Wojciechowska – kim jest?

Martyna Wojciechowska, urodzona 28 września 1974 roku w Warszawie jako Marta Eliza Wojciechowska, jest postacią wielopłaszczyznową, znana głównie jako dziennikarka, podróżniczka i prezenterka telewizyjna. Już od dzieciństwa przejawiała niezwykłą aktywność oraz fascynację ryzykiem. Jej pasja do motoryzacji zaczęła się w warsztacie samochodowym ojca, a później rozwijała się wraz z zainteresowaniem jazdą na jednośladach. W wieku zaledwie 10 lat zdobyła Licencję Sportową i Wyścigową, co zapoczątkowało jej karierę w sporcie motorowym.

Jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła słynny rajd Sahara-Dakar, a także odniosła sukces w Rajdzie Transsyberia. Jednak to nie tylko osiągnięcia sportowe definiują jej osobę. Martyna Wojciechowska z powodzeniem zainicjowała karierę w mediach, prowadząc programy motoryzacyjne i teleturnieje, a także tworząc autorskie programy podróżnicze, takie jak “Misja Martyna” czy “Kobieta na krańcu świata”.

W 2007 roku objęła stanowisko redaktora naczelnego w magazynach podróżniczych “National Geographic Polska” i “National Geographic Traveler”, z których zrezygnowała w 2017 roku. Oprócz pracy dziennikarskiej, Martyna Wojciechowska jest również pasjonatką wspinaczki wysokogórskiej, będąc jedną z nielicznych kobiet na świecie, która zdobyła najwyższe szczyty siedmiu kontynentów.

Jej osiągnięcia zostały docenione wieloma nagrodami, takimi jak tytuł “Kobieta Roku” magazynu “Twój Styl” czy wyróżnienie “Najbardziej Wpływowa Kobieta Roku” w rankingu “Gazety Wyborczej”. Martyna Wojciechowska nie ogranicza się jednak tylko do życia zawodowego – jej życie prywatne również stanowi istotny element jej historii. Związki z Leszkiem Czarneckim i Jerzym Błaszczykiem oraz wspólne wychowywanie córki Marysi sprawiły, że stała się również inspiracją dla wielu osób walczących z życiowymi trudnościami.

Od 2018 roku jest związana z Przemysławem Kossakowskim, z którym zaręczyła się rok później. Martyna Wojciechowska, niezależnie od obszaru swojej aktywności, pozostaje ikoną nieustraszonej podróżniczki, zdolnej dziennikarki i inspirującej osobowości medialnej.

Martyna Wojciechowska – wiek, wzrost, waga

Martyna Wojciechowska, dawniej znana jako Marta Eliza Wojciechowska, urodziła się 28 września 1974 roku w Warszawie. Obecnie liczy sobie 49 lat. Jest kobietą o imponującym wzroście, który sięga 180 centymetrów, przy wadze około 67 kilogramów.

Martyna Wojciechowska to postać o wielu twarzach – jest dziennikarką, podróżniczką, pisarką i prezenterką telewizyjną. Jej praca obejmuje obszary związane z podróżami, kulturą i ekstremalnymi wyzwaniami. Zyskała rozgłos dzięki swoim wyprawom do najbardziej odległych i ekstremalnych miejsc na ziemi.

Jej pasja do podróży i odkrywania nieznanych miejsc sprawiła, że stała się autorką wielu bestsellerowych książek oraz prowadzącą popularnych programów telewizyjnych o tematyce podróżniczej. Jest także założycielką i redaktorką naczelną magazynu podróżniczego „Podróże”.

Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę, Martyna Wojciechowska jest inspiracją dla wielu osób, które pragną odkrywać świat i pokonywać własne granice. Jej determinacja, odwaga i pozytywne podejście do życia czynią ją nie tylko uznaną profesjonalistką, ale również wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy marzą o wielkich przygodach.

Martyna Wojciechowska – życiorys i życie prywatne

Martyna Wojciechowska, znana polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka, pisarka i działaczka społeczna, urodziła się jako Marta Eliza Wojciechowska 28 września 1974 roku w Warszawie. Odznaczająca się wieloma osiągnięciami zawodowymi, zdobyła liczne nagrody za swoją pracę, w tym Złotą Telekamerę, dwukrotnie MediaTorów, Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera oraz nagrodę Wiktora.

Martyna Wojciechowska jest córką Joanny i Stanisława Wojciechowskich. Ojciec Martyny był kierowcą rajdowym i mechanikiem samochodowym. Martyna dorastała w Warszawie, gdzie uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego oraz XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti. Już w wieku siedmiu lat zaczęła trenować gimnastykę artystyczną.

Pod względem edukacyjnym Wojciechowska jest ekonomistką. Ukończyła zaoczne studia z zakresu zarządzania i marketingu, zdobywając również specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. W 2005 roku obroniła z wyróżnieniem pracę końcową na podyplomowych studiach MBA w Oxford Brooks University.

Kariera medialna Martyny Wojciechowskiej rozpoczęła się w wieku 18 lat, kiedy to podjęła pracę w agencji mody Legenda. Później zaczęła tworzyć programy dla telewizji, a jej sukcesy szybko przyniosły jej popularność. Prowadziła różnorodne programy, m.in. w TVN, gdzie zajmowała się magazynem Automaniak i programem Big Brother. Po zdobyciu szczytu Mount Everest w 2007 roku, objęła funkcję redaktor naczelnej magazynów “National Geographic Polska” i “National Geographic Traveler”. W swojej karierze wydawniczej współpracowała także z wieloma innymi magazynami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.

Martyna Wojciechowska jest również aktywną sportowcem. Zdobyła licencję rajdową w wieku 17 lat i brała udział w różnych rajdach, w tym Sahara-Dakar i Transsyberia. Jednak jej największym osiągnięciem jest zdobycie Korony Ziemi, czyli najwyższych gór każdego kontynentu. Jest trzecią Polką i drugą kobietą z Europy Środkowo-Wschodniej, która dokonała tego w trudniejszej wersji Reinholda Messnera.

Poza swoją karierą zawodową, Martyna Wojciechowska jest również zaangażowana w działalność charytatywną. Jest honorową ambasadorką WWF Polska i wspiera wiele inicjatyw mających na celu ochronę środowiska i pomoc potrzebującym. Jest także aktywna w promowaniu różnych akcji społecznych, włączając się m.in. w walkę przeciwko okaleczaniu dziewczynek i kobiet.

W życiu prywatnym Martyna Wojciechowska doświadczyła wielu wyzwań i tragedii. Była pięciokrotnie zaręczona, do ślubu jednak nie doszło. W 2020 roku wyszła za prezentera telewizyjnego Przemysława Kossakowskiego, jednak w 2021 roku potwierdziła rozstanie, a rok później media poinformowały o sfinalizowanym rozwodzie z orzeczeniem o winie Kossakowskiego. Ponadto, doświadczyła tragicznego wypadku samochodowego oraz wielu problemów zdrowotnych, m.in. złamań i operacji. Mimo to, kontynuuje swoją pracę zawodową i działalność charytatywną, inspirując innych do pokonywania trudności i realizowania swoich marzeń.

Martyna Wojciechowska – wykształcenie

Martyna Wojciechowska, pochodząca z Warszawy, kształciła się w Szkołach Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego oraz XXII Liceum Ogólnokształcącym im. Jose Marti. Już od siódmego roku życia pasjonowała się gimnastyką artystyczną. Jej ścieżka edukacyjna skierowała się w stronę ekonomii, którą studiowała zaocznie, specjalizując się w zarządzaniu i marketingu, a także zdobywając kwalifikacje z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem podyplomowe studia MBA na Oxford Brooks University, broniąc pracę końcową.

Martyna Wojciechowska to nie tylko wybitna podróżniczka i sportowiec, ale także osoba o solidnym wykształceniu. Jej droga zawodowa i edukacyjna pokazuje jej wielostronne zainteresowania i determinację w dążeniu do osiągnięcia celów.

Martyna Wojciechowska – skąd pochodzi?

Martyna Wojciechowska, urodzona 28 września 1974 roku w Warszawie jako Marta Eliza Wojciechowska, jest postacią o wielu talentach i pasjach. Od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie ryzykiem i aktywnością, której korzenie sięgają jej dzieciństwa spędzonego w stolicy Polski.

Zauroczenie motoryzacją rozpoczęło się wraz z pobytami w warsztacie samochodowym ojca. Początkowo fascynacja ta skupiała się na jednośladach, a później rozwijała w środowisku sportów motorowych. W wieku zaledwie 10 lat zdobyła Licencję Sportową i Wyścigową, co zapoczątkowało jej karierę w tej dziedzinie.

Jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna zdobyła popularność prowadząc różnorodne programy, od motoryzacyjnych po podróżnicze. Jej sukcesy zawodowe obejmują nie tylko środowisko mediów, ale także świat sportowy, zwłaszcza rajdowy i wspinaczkowy.

Niezależnie od osiągnięć zawodowych, jej więź z Warszawą pozostaje stała i głęboka. To właśnie stąd wywodzi się jej historia życiowa, która stała się inspiracją dla wielu osób na całym świecie. Martyna Wojciechowska, choć podróżuje i eksploruje świat, zawsze pozostaje wierna swoim korzeniom w stolicy Polski.

Martyna Wojciechowska – rodzice, rodzeństwo

Martyna Wojciechowska, urodzona jako Marta Eliza Wojciechowska, ma korzenie rodzinne sięgające Warszawy. Jej rodzicami są Joanna i Stanisław Wojciechowscy. Je wywarły istotny wpływ na kształtowanie się jej osobowości i zainteresowań.

Ojciec Martyny, Stanisław Wojciechowski, jako kierowca rajdowy, mógł być inspiracją dla córki do pokonywania własnych granic oraz dążenia do osiągania ambitnych celów. Z kolei matka, Joanna, zapewne wniosła do życia Martyny wartości rodzinne oraz wsparcie emocjonalne, co mogło mieć istotny wpływ na rozwój jej kariery i pasji, w tym miłości do podróży i eksploracji świata.

Choć szczegóły dotyczące rodzeństwa Martyny nie są dostępne w przedstawionym fragmencie, warto zauważyć, że otoczenie rodziny może mieć znaczący wpływ na rozwój jednostki, kształtując jej osobowość, wartości oraz aspiracje życiowe.oanna, urodzona w 1950 roku, pełni rolę matki, a Stanisław, ojciec Martyny, był kierowcą rajdowym oraz mechanikiem samochodowym.

Martyna nie jest jedynakiem – ma rodzeństwo, jednak informacje na temat liczby i płci rodzeństwa nie są dostępne w powyższym tekście.

Dorastając w stolicy Polski, Martyna Wojciechowska miała okazję poznać życie w dynamicznym środowisku miejskim. Jej wczesne doświadczenia życiowe oraz wpływ rodziny zapewn

Martyna Wojciechowska – mąż, dzieci

Martyna Wojciechowska, urodzona 28 września 1974 roku w Warszawie, to znana polska prezenterka telewizyjna, podróżniczka i działaczka społeczna. Choć jej życie zawodowe pełne jest sukcesów, towarzyszą mu również liczne tragedie i wyzwania.

Wojciechowska była pięciokrotnie zaręczona, ale dwa razy odwołała ślub w ostatniej chwili. Związała się z przedsiębiorcą Leszkiem Czarneckim i płetwonurkiem Jerzym Błaszczykiem, z którym ma córkę Marię. 16 października 2020 roku wyszła za prezentera telewizyjnego Przemysława Kossakowskiego, jednak ich związek zakończył się rok później, a w lipcu 2022 roku sfinalizowano rozwód.

W trakcie swojej kariery doświadczyła tragicznego wypadku samochodowego w 2004 roku na Islandii, w którym zginął jej przyjaciel i operator, a sama doznała złamania kręgosłupa. Następnie w 2016 roku złamała obojczyk podczas wypadku motocyklowego, wymagając kolejnej operacji.

Jednak nawet po takich wydarzeniach kontynuowała swoją działalność zawodową. W 2017 roku została zatrzymana przez wojsko i wywiad w Pakistanie podczas kręcenia programu “Kobieta na krańcu świata”, jednak dzięki wsparciu polskiego konsulatu zdołała opuścić kraj.

Dodatkowo, 7 stycznia 2019 roku dokonała urzędowej zmiany imienia z Marta na Martyna.

Martyna Wojciechowska to nie tylko prezenterka i podróżniczka, ale także aktywna działaczka społeczna, angażująca się w różne inicjatywy charytatywne i społeczne. Mimo licznych trudności w życiu osobistym i zawodowym, pozostaje inspiracją dla wielu osób, kontynuując swoją misję i działając na rzecz pozytywnych zmian.

Martyna Wojciechowska – Instagram

Martyna Wojciechowska, obecna na platformie Instagram pod nazwą użytkownika “martyna.world”, zgromadziła ponad 2.2 miliona obserwujących. Jest znana jako dziennikarka, filmowiec, pisarka i aktywistka. Jest założycielką organizacji “WOMAN AT THE END OF THE WORLD” oraz inicjatyw charytatywnych takich jak @unaweza.foundation i @mlode_glowy. Zarządzaniem jej działaniami zajmuje się Marta Grajeta-Świdzińska.

Na swoim koncie na Instagramie Martyna Wojciechowska dzieli się z obserwatorami inspirującymi treściami związanych z podróżami, aktywizmem społecznym oraz życiem osobistym. Jej aktywność na tej platformie umożliwia jej dotarcie do szerokiego grona odbiorców i promowanie wartości, którymi się kieruje. Dodatkowo, poprzez założone przez siebie organizacje charytatywne, angażuje się w działania na rzecz wspierania młodych talentów oraz inicjatyw mających na celu poprawę warunków życia ludzi na całym świecie.

Martyna Wojciechowska wykorzystuje Instagram nie tylko jako narzędzie do promocji swojej działalności zawodowej, ale także do budowania społeczności z podobnymi zainteresowaniami i wartościami. Jej aktywność na platformie odzwierciedla jej zaangażowanie w różnorodne obszary życia społecznego i kulturalnego.

Martyna Wojciechowska – gdzie mieszka?

Martyna Wojciechowska, znana postać o wielu pasjach i osiągnięciach, stale związana jest z Warszawą, stolicą Polski. To tutaj, w sercu kraju, rozpoczęła swoją niezwykłą podróż życiową. Mimo licznych podróży i wypraw, Warszawa pozostaje dla niej nie tylko miejscem urodzenia, ale również domem.

Od dzieciństwa, spędzonego w tej wielkomiejskiej atmosferze, wciąż czerpie inspirację i siłę do działania. Choć jej życie zawodowe i podróżnicze często prowadzi ją w najdalsze zakątki świata, to właśnie tutaj, w Warszawie, odnajduje swoje miejsce wśród bliskich i przyjaciół.

Mimo tętniącego życiem tempa stolicy, Martyna Wojciechowska potrafi znaleźć w niej spokój i równowagę, które są niezbędne dla jej twórczej pracy i rozwoju osobistego. To tutaj, wśród ulic i zaułków Warszawy, kształtuje się jej historia życiowa i zawodowa, stanowiąc nieodłączny element jej tożsamości.

Dla Wojciechowskiej, Warszawa nie jest tylko miejscem zamieszkania, ale również centrum inspiracji i aktywności. To tutaj, w tej dynamicznej metropolii, znajduje się jej przystań, gdzie może odpocząć i zregenerować siły po intensywnych podróżach i wyzwaniach zawodowych. Dla niej, Warszawa jest nie tylko miastem, ale również domem, który zawsze powraca po każdej przygodzie i podróży.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: